Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
UG Dywity | 2016-11-09 15:09 | Rozmiar tekstu: A A A
Pełen atrakcji III Gminny Bieg Niepodległości

Armata wystrzeli w Dywitach

Olsztyn24
(fot. archiw. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Radośnie, rodzinnie, z hukiem armaty, rekonstruktorami, flagami biało-czerwonymi, morsami, bębniarzami i zwycięzcą Ironmama Marcinem Koniecznym będzie podczas III Gminnego Biegu Niepodległości wokół Jeziora Dywickiego. Imprezę zaplanowano na piątek (11.11) w godz. 11–13.30.

Od 2014 roku Święto Niepodległości w Dywitach obchodzone jest w atmosferze rekreacyjno-rodzinnej.

– Zależy nam na aktywnym spędzaniu wolnego czasu w tak ważnym dla Polski dniu – mówi Jacek Szydło, wójt gminy Dywity, która jest głównym organizatorem wydarzenia.
R E K L A M A
banner
Impreza jest przewidziana w godz. od 11–13.30 na plaży za ośrodkiem zdrowia w Dywitach, choć już od godz. 10.30 w centrum będzie głośno za sprawą rekonstruktorów i bębniarzy.

Oprócz biegu będzie można świętować rocznicę odzyskaniaprzez Polskę niepodległości kąpiąc się wspólnie z Morsami Dywity w miejscowym jeziorze (początek kąpieli o godz. 12.30).

Uwaga: dla pierwszych 400 osób, które przebiegną/przejdą trasę wokół jeziora będą biało-czerwone flagi w prezencie. Nad jeziorem pojawią się też rekonstruktorzy z epoki, będzie najprawdziwsza armata, która wystrzeli o godz. 11.30 na rozpoczęcie biegu, bębniarze, animacje dla dzieci, gorący bigos, kiełbaski z ogniska, pączki i ciepła herbata.

Rozgrzewkę przed biegiem około godz. 11.10-15 poprowadzi Marcin Konieczny, triathlonista z Kieźlin, zwycięzca Ironmana w Barcelonie. Podczas wydarzenia będzie też można wesprzeć datkiem do puszki-skarbonki ideę budowy Pomnika Zasłużonych Warmiaków.

Organizatorami wydarzenia są: Gmina Dywity, LZS Dywity, GOK Dywity, OSP z gminy Dywity, Sołectwo Dywity, Stowarzyszenie Aktywne Dywity przy współudziale Morsów Dywity. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl