Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2015-11-12 00:49 | Rozmiar tekstu: A A A
Dzień Niepodległości w Dywitach

Świąteczny bieg dookoła jeziora

Olsztyn24
II Gminny Bieg Niepodległości (fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Dokładnie 280 osób przebiegło, przemaszerowało lub przespacerowało się wokół Jeziora Dywickiego podczas II edycji Gminnego Biegu Niepodległości. W świąteczny dzień (11.11) na trasie pojawiły się całe rodziny.

Dystans o długości 2,4 km nie sprawił nikomu jakichś większych trudności. Najmłodszy z uczestników miał kilka lat, a najstarszy około 70. Do biegu zagrzewała wszystkich dźwiękami samby ekipa bębniarzy Warmia Rhythm Team.

Każdy kto pokonał dystans wokół jeziora otrzymał biało-czerwoną czapeczkę kibica, a także mógł liczyć na ciepły bigos przygotowany przez Sołectwo Dywity i Stowarzyszenie „Aktywne Dywity”, smaczne pączki i rozgrzewającą herbatę.
R E K L A M A
banner
Organizatorem wydarzenia była Gmina Dywity, LZS Dywity, OSP z terenu gminy Dywity, a także GOK Dywity, który przygotował stanowisko do wspólnego malowania niepodległościowego obrazu  oraz twarzy w biało-czerwone barwy.

Chwilę po Gminnym Biegu Niepodległości do świętowania w zimnej (choć nie tak bardzo) wodzie przystąpiły morsy z Dywit, Różnowa, Słup, Ługwałdu, Olsztyna i okolic. Do Jeziora Dywickiego z flagami i w pięknych czapeczkach weszła około 40-osobowa grupa morsów.

Tak spontaniczne i wesołe obchodzenie Dnia Niepodległości zostało przyjęte brawami publiczności.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl