Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-11-10 15:24 | Rozmiar tekstu: A A A

Żółte krokusy i żonkile symbolami pamięci i nadziei

Olsztyn24
Sadzenie żonkili i krokusów w XI LO w Olsztynie (fot. XI LO - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Licealiści z XI LO w Olsztynie właczyli się w dwie ogólnopolskie akcje społeczne - „Krokusy” i ”Pola Nadziei”. W środę (9.11) na szkolnej posesji posadzili cebulki żółtych krokusów i żonkili.

Żółte krokusy są symbol upamiętnienia najmłodszych ofiar Holocaustu i II wojny światowej. Przy LO XI zasadzono ich 40.

- Gdy wiosną zasadzone przez nas krokusy zakwitną, przypomną nam - młodzieży żyjącej w pokoju, w bezpiecznym świecie - o dzieciach, które zginęły w czasie II wojny światowej - mówią licealiści z XI LO. - Ale będą one także symbolem nowego, odradzającego się życia, symbolem tego, że nadzieja nigdy nie umiera, że nawet po najtragiczniejszych zdarzeniach rodzi się w nas, ludziach, nadzieja lepszej przyszłości - dodają młodzi olsztynianie.
R E K L A M A
banner
„Pola Nadziei” to międzynarodowy program polegający na sadzeniu cebulek żonkili - kwiatów symbolizujących nadzieję. Licealiści zasadzili ich 100. Wiosną, kiedy żonkile zakwitną – zbierane są  fundusze na hospicja - w zamian za datek, ofiarodawcom wręczane są żonkilowe broszki. „Pola Nadziei” są programem, który został stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii. Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów, ale także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka.

Teraz licealiści z niecierpliwością czekają na wiosnę - czas kiedy zasadzone przez nich cebulki zamienią się w piękne kwiaty.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl