Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Joanna Mieszczyńska | 2016-04-29 12:55 | Rozmiar tekstu: A A A

Obchody Dnia Pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciwko ludzkości w olsztyńskim CEiIK-u

Olsztyn24
Obchody Dnia Pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciwko ludzkości w CEiIKu (fot. G13) | Więcej zdjęć »
19 kwietnia to Dzień Pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciwko ludzkości. 19 kwietnia tego roku to również 73. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Oba te wydarzenia obchodziliśmy w Olsztynie dnia 27 kwietnia 2016 r. Gimnazjaliści z Gimnazjum nr 13 w Olsztynie zaprezentowali publiczności montaż słowno-muzyczny „Czy mogła istnieć miłość w obozie w Auschwitz? (Romeo i Julia w Auschwitz)”, a następnie film opracowany przez szkolną telewizję FROG13, prezentujący przygotowania i etapy realizacji miniprojektu szkolnego. Montaż, scenografia i wystawa w sali widowiskowej CEiIK powstały w oparciu o materiały Muzeum Auschwitz, Muzeum Yad Vashem w Jerozolimie, Memorial de la Soah w Paryżu i Instytutu Pamięci Narodowej.

Podczas spotkania zaprezentowano publiczności film „Nie było żadnej nadziei” Muzeum POLIN w Warszawie, tegorocznego laureata Europejskiej Nagrody Muzealnej. W ramach ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”, rozdawaliśmy naszym gościom papierowe kwiaty - żonkile symbolizujące pamięć, szacunek i nadzieję.

Następnie goście wysłuchali montażu słowno-muzycznego przygotowanego w oparciu o teksty Hanny Krall „Gra o moje życie” i Naomi Morgenstern „Chciałam fruwać jak motyl”. Uczniowie czytali teksty (poruszające wspomnienia wojenne) przy dźwiękach nastrojowej muzyki.
R E K L A M A
banner
W CEiIK-u przeprowadziliśmy także naszą akcję. Uczniowie realizujący ogólnopolski projekt „Pamięć dla Przyszłości” przygotowali tablicę dla upamiętniania społeczności żydowskiej w Olsztynie. Kampanię prowadziliśmy na naszym konkursowym fanpage. Hasło naszej kampanii brzmiało: postawy tablicę dla społeczności żydowskiej w Olsztynie!

Podczas spotkania zaprezentowano wyróżniony film konkursowy „Religie świata” Sylwii Konrad i Pauliny Jaros oraz prace przygotowane w szkolnych konkursach: „Symbole religii świata” i „Holocaust i Katyń (zbrodnie XX wieku)”.

Dziękujemy Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie za włączenie się w upamiętnienie Holocaustu i ofiar pomordowanych w czasie II wojny światowej.

Joanna Mieszczyńska

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl