Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email d./k | 2016-11-11 14:44 | Rozmiar tekstu: A A A

XII Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne rozstrzygnięte

Olsztyn24
Grand Prix mistrzostw otrzymał Adam Żądło za fotografię „Millenials” (fot. Bernard Wawrzyniewicz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Galerii Amfilada Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie odbyła się wczoraj (10.11) gala finałowa XII Otwartych Mistrzostw Fotograficznych zorganizowanych przez MOK pod patronatem Prezydenta Miasta Olsztyna. 844 fotografie w trzech kategoriach oceniało jury w składzie: Agnieszka Kołodyńska, Katarzyna Sagatowska, Paweł Staszak (przewodniczący jury) oraz Kaja Werbanowska. Laureaci otrzymali statuetki Złotego, Srebrnego i Brązowego Szkła oraz wyróżnienia, a także cenne nagrody rzeczowe.

Laureatami konkursu zostali:

» Kategoria „Człowiek”

Złote Szkło – Krzysztof Gołuch (Knurów) za serię fotografii „W pracy” (1,2,3,4,6),
Srebrne Szkło – Marta Wapiennik (Kraków), za serię fotografii „Iluzja ciała”,
Brązowe Szkło – Adam Żądło (Pcim) za fotografię „Millenials”.

 
R E K L A M A
banner
Wyróżnienie:

Rafał Michalak (Wrocław) za serię fotografii „Wstyd” (1,2,3,4,5),
Dominika Wilk (Rzeszów) za fotografie „W ukryciu”, „W ukryciu II”,
Julia Goska (Koszalin) za serię fotografii „Intymna historia”.

» Kategoria „Natura”

Złote Szkło – Adam Żądło (Pcim) za fotografie „Metalowe pętle”, „Ścieżka”, „Wypalona trawa”, „Zagubiona owca”, „Zasieki i jabłka”,
Srebrne Szkło – Iwetta Gintowt–Paprocka (Czułów) za serię fotografii „Ostatni widok na morze”,
Brązowe Szkło – Magdalena Chudzik (Rzeszów) za fotografię „Las1”.

Wyróżnienie:

Piotr Wyrzykowski (Olsztyn) za fotografię „Odbicie”,
Jerzy Safijański (Różnowo) za fotografię „Samotność”,
Maria Różańska (Wejherowo) za fotografię „Droga mleczna”,
Renata Kniefel (Olsztyn) za fotografię „SKANDO!”.
Marek Kojro (Olsztyn) za serię fotografii bez tytułu.

» Kategoria „Architektura”

Złote Szkło – Piotr Wyrzykowski, Olsztyn, za serię fotografii „Ukiel”,
Srebrne Szkło – Magdalena Chudzik (Rzeszów) za fotografię „Most II”,
Brązowe Szkło – Karina Wojciechowska (Warszawa) za fotografię „ _1_ARCHITEKTURA”.

Wyróżnienie:

Patryk Lewiński (Włocławek) za serię fotografii bez tytułu,
Marta Leśniakowska (Warszawa) za fotografię „#2 Z cyklu puste pałace”,
Katarzyna Manikało-Obidzińska (Olsztyn) za fotografię „Morze”.

Grand Prix Nagrodę Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza otrzymał Adam Żądło (Pcim) za fotografię „Millenials”.

Jury postanowiło ponadto zakwalifikować do wystawy pokonkursowej następujące prace:

Jerzy Safijański (Różnowo) - fotografia „Latarnia”,
Dominika Wilk (Rzeszów) - fotografia „Shape of shadows”,
Rafał Michalak (Wrocław) - seria fotografii „Natura Morte”,
Piotr Wyrzykowski (Olsztyn) - fotografie „Odosobnienie” oraz „Kontemplacja”,
Izabela Urbaniak (Łódź) - seria fotografii „Summertime”,
Tomasz Okoniewski (Korczyna) - fotografia „Razem na dobre i złe”,
Ewa Wasilewska (Warszawa) - fotografia „Najważniejsza minuta roku”,
Barbara Wójcik (Oświęcim-Brzezinka) - fotografie „Kuchnia I” i „Kuchnia II”,
Rajmund Szczepański - fotografia „Droga donikąd”,
Edyta Derecka (Olsztyn) - fotografia „Mgła”,
Andrzej Tetych (Olsztyn) - fotografia „Koziołek w krainie pszenicy”,
Michał Sieradzan (Kielce) - fotografie „Ogródek”, „Podzielenie”, „Przestrzeń Pozorna”, „Pastuszkowie” oraz serię „Kuszfi”,
Tomasz Rusak (Olsztyn) - fotografia bez tytułu,
Szymon Sztajer (Wrocław) - fotografia bez tytułu 1 i bez tytułu 2,
Gabriela Telman (Plewiska) - fotografia „Ofiary Holocaustu”,
Piotr Sienkiewicz (Olsztyn) - fotografia „Domino”,
Magdalena Szurek (Olsztyn) - fotografia „Aż po kres”,
Izabela Retka (Piotrków Trybunalski) - fotografia „Przenikanie” i „Miejskie fale”,
Natalia Knycz (Kozy) za fotografię „Gra miejska”,
Michał Sośnicki (Żawoja) za fotografię „Na wielkim Choclu ”,
Robert Wilk (Kraków) za fotografię „Balaton”.

Nagrodzone oraz wyróżnione prace prezentowane są na wystawie pokonkursowej, której wernisaż odbył się podczas wczorajszej gali.

Fundatorami nagród są: Prezydent Miasta Olsztyna, Highlander Polska, Fotosilesia, ABFOTO oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Zyta / 2017-03-22 13:11
Kochana Siostrzyczko wielkie gratulacje!!!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.