Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Katarzyna Masiewicz | 2016-11-20 21:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Jubileusz 20-lecia Teatru przy Stoliku już jutro w Planecie 11

Olsztyn24
Jednym z aktorów, którzy wystąpią, będzie Marian Czarkowski (fot. Anna Kopacz)
Cykl autorski Elżbiety Lenkiewicz, wieloletniego kierownika literackiego Teatru Jaracza w Olsztynie, od początku swego istnienia zyskał sympatię i nadzwyczajne zainteresowanie widzów. Prezentacja dramatów w formie czytanej, z pełną aktorską interpretacją, wyzwala wyobraźnię, emocje, a poprzez bliski, intymny wręcz kontakt z odbiorcą – rodzi szczególne przeżycia i wzruszenia.

W ciągu 20. lat aktorzy przeczytali 183 różnorodne tematycznie, problemowo i gatunkowo sztuki, prezentując je w siedzibie Teatru przez 17 sezonów. Od trzech ostatnich edycji są one natomiast wystawiane w przestrzeniach filii Miejskiej Biblioteki Publicznej i Olsztyńskiego Teatru Lalek, w ramach projektu współfinansowanego przez Urząd Miasta Olsztyna. Beneficjentem tego przedsięwzięcia jest Towarzystwo Kultury Teatralnej Oddział Okręgowy w Olsztynie, a partnerami Miejska Biblioteka Publiczna, Olsztyński Teatr Lalek i Kino Studyjne Awangarda 2.

Od 19. lat cykl Teatr przy Stoliku obecny jest nie tylko w Olsztynie, ale także w całym regionie, a nawet poza nim (np. Kolno, Łomża), prowadząc swoistą działalność misyjną, która dotychczas objęła swoim zasięgiem 97 miejscowości – od Gołdapi po Dywity. W tym sezonie działalność objazdowa jest współfinansowana przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
R E K L A M A
banner
Na jubileusz cyklu, który odbędzie się jutro (21.11) o godzinie 18.00 w Planecie 11, aktorzy Marian Czarkowski i Marcin Kiszluk przygotowali sztukę zaprzyjaźnionego z Teatrem przy Stoliku autora sztuk teatralnych, powieści, opowiadań, wierszy, limeryków i felietonów – Jerzego Szczudlika pt. „Ostatnia rola”.

Zapraszamy!

Komentarze [2]
~widz / 2016-11-21 13:43
Jakże zubożał Teatr Jaracza przez odrzucenie tej pięknej formy upowszechniania teatru. Na szczęście znaleźli się ludzie, którzy uratowali Teatr przy stoliku. My widzowie bardzo się cieszymy,że tak się stało.
~Tomek / 2016-11-21 10:14
Elu - nie zwalniasz tempa !!! Brawo ! Aż miło to czytać... 20 lat i ciągle na fali... GRATULACJE !!!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl