Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2016-11-22 18:39 | Rozmiar tekstu: A A A

W ratuszu zaprezentowano plany budżetowe miasta na 2017 rok

Olsztyn24
Od lewej: Wiesława Nawotczyńska, prezydent Piotr Grzymowicz i Mirosław Gornowicz | Więcej zdjęć »
Budżet nastawiony na inwestycje oraz zwiększone nakłady na edukację. Projekt przyszłorocznego budżetu Olsztyna zaprezentowano dzisiaj (22.11) w ratuszu.

- Przyszłoroczny budżet jest z pewnością budżetem proinwestycyjnym - mówił Piotr Grzymowicz, prezydent miasta. – Aż 24 proc. funduszy stanowią wydatki majątkowe.

Wzrost kosztów wiąże się z licznymi projektami inwestycyjnymi realizowanymi przez miasto.

- Rozpoczęliśmy prace na ul. Towarowej, będącej połączeniem miasta z obwodnicą – tłumaczył włodarz. - Czekamy też na rozstrzygnięcie przetargu na przebudowę ul. Pstrowskiego.
R E K L A M A
banner
Poza wyżej wymienionymi, miasto planuje m.in. modernizację ul. Pieniężnego, z przystosowaniem jej do transportu publicznego oraz budową mostu nad Łyną, a także rozbudowę transportu szynowego z Pieczewa. Poza inwestycjami drogowymi trwają przygotowania do przebudowy Parku Jakubowo oraz do modernizacji hali Urania.

- Wzrost wydatków inwestycyjnych nie jest tylko specyfiką Olsztyna – tłumaczył radny prof. Mirosław Gornowicz, przewodniczący komisji budżetu i finansów Rady Miasta. – Zwiększone fundusze to wpływ dostępu do środków unijnych. Projekty, na które otrzymaliśmy dofinansowanie, obecnie wchodzą w fazę realizacji.

Znaczna część budżetu, bo aż 380 mln zł, zostanie przeznaczona na edukację.

- Nie wiemy, czy ta kwota będzie wystarczająca, czekamy bowiem na wytyczne dotyczące reformy edukacji  – wspomniał prezydent Olsztyna.

Projekt budżetu zostanie przedstawiony Radzie Miasta, która zdecyduje o jego przyjęciu.

Więcej na temat budżetu w zapisie wideo dzisiejszej konferencji, który wkrótce udostępnimy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Prezentacja projektu budżetu Olsztyna na 2017 rok

22-11-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl