Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UM | 2016-09-08 00:00:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Zagłosuj w budżecie obywatelskim!

Olsztyn24
Dzięki środkom z OBO powstało m.in. boisko przy ul. Sybiraków
Jest doskonałą szansą, by zmieniać najbliższe otoczenia, ale i całe miasto. Od 8 września mieszkańcy stolicy Warmii i Mazur czwarty już raz będą głosować w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim.

Przedsięwzięcie jest oryginalną formą konsultacji społecznych. Ich uczestnicy rozpoznają najpilniejsze potrzeby swojego osiedla, wsłuchują się w głos mieszkańców, przygotowują propozycję, a potem każdy mieszkaniec, który ukończył 15. rok życia może zdecydować, które zadanie będzie realizowane.

W ten sposób powstały m.in. pumptrack na os. Grunwaldzkim, boisko przy al. Sybiraków, zorganizowany został Olsztyn RAP Festiwal, wyremontowano mnóstwo chodników albo wybudowano ścieżki rowerowe. W ostatnim przypadku niebywałą konsekwencją wykazali się mieszkańcy Redykajn, którzy w każdej edycji zgłaszali fragment traktu. Dzięki temu cieszą się teraz z półtorakilometrowej nowej i bezpiecznej drogi dla jednośladów.
R E K L A M A
banner
Na trasę rowerową co roku głosowałam z całą rodziną - mówi pani Anna. – Oczywiście czujemy ogromną satysfakcję z tego, że wspólnie osiągnęliśmy cel i nasze osiedle jest bardziej funkcjonalne.

Na tegoroczny budżet zarezerwowane zostało ponad 3,7 mln złotych. Osiedlowe zadania mają wartość nie większą niż 110 tys. złotych, cztery zintegrowane – 300 tys. W jaki sposób głosować – to dokładnie wyjaśniamy na stronie Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na głosy czekamy do 18 września. Można to zrobić poprzez Internet albo odwiedzając jeden z 45 punktów, w których znajdują się urny i specjalnie przygotowane karty. Wybrane w ten sposób zadania będą realizowane w 2017 roku.

Gorąco zachęcam do udziału w głosowaniu – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – To świetna okazja do decydowania o przyszłości naszego miasta. Wystarczy wspomnieć, że zadania dotychczas zrealizowane w budżecie obywatelskim mają wartość prawie 13 mln złotych!

Dlatego zachęcamy do zapoznania się z każdym ze 129 złożonych przez mieszkańców wniosków. To zdecydowanie powinno ułatwić podjęcie jak najlepszej decyzji. O tym, które zadania zostaną zrealizowane w następnym roku, dowiemy się ostatniego dnia września.

[głosowanie – Olsztyński Budżet Obywatelski]

Olsztyn
Komentarze [2]
~Maciek / 2016-09-08 09:57
Zwracam się do szanownych kolegów i koleżanek o wsparcie w głosowaniu w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim na projekt budowy boiska dla dzieci na osiedlu Jaroty. PROJEKT ZINTEGROWANY NR 27 - Budowa boiska do piłki ręcznej z infrastrukturą do rozgrywek w piłkę siatkową, koszykową oraz badmintona w rejonie ulicy Witosa. (boisko ma szansę powstać na działce między blokami przy Witosa 23 a osiedlem domków jednorodzinnych). Nasz projekt zechciał wesprzeć Marcin Malewski - zawodnik Warmii Traveland Olsztyn. Mam nadzieję, że wsparcie Marcina i Państwa pomoc i zaangażowanie pozwolą na zrealizowanie projektu w nadchodzącym roku. Plakat promujący projekt - http://images78.fotosik.pl/877/1a73a76e59eec1d1.jpg
~Jadwiga_Misiak / 2016-09-08 08:44
Warto wspierać projekty dotyczące obiektów rekreacyjnych i miejsc wypoczynku zarówno dla starszych jak i dla najmłodszych. Dlatego mój głos oddam na osiedlowy projekt nr 48 Osiedle Generałów i Zacisze, który przewiduje budowę urządzeń terenowych do aktywnej rekreacji, zwłaszcza dla starszych, a na terenach Zacisza budowę placu zabaw dla maluchów i boiska do piłki nożnej dla trochę starszych. Warto głosować na takie projekty jak nr 48, ponieważ na terenach zabudowanych budynkami wielorodzinnymi brakuje takich miejsc. Deweloperzy chcą budować obiekty komercyjne, na których mogą zarobić (trudno się temu dziwić), więc dobrze gdy mieszkańcy mają możliwość wpływu na powstanie odpowiednio urządzonych miejsc do aktywnego wypoczynku, rekreacji i zabaw dla najmłodszych. Nie bądźmy OBOjętni na to, na co mamy wpływ. Oddajmy głos w tegorocznej edycji. Internetowo za pomocą strony www.glosujobo.olsztyn.eu Tradycyjne, oddając głos na karcie do głosowania, w punktach usytuowanych w całym mieście (biblioteki publiczne, siedziby Rad Osiedli, itp. Więcej informacji na stronie www.obo.olsztyn.eu
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl