Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email MBM | 2016-11-22 20:42 | Rozmiar tekstu: A A A

W weekend odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności, starostwo zbiera od dzisiaj

Olsztyn24
Zbiórka żywności prowadzona jest w holu olsztyńskiego starostwa
Starostwo Powiatowe w Olsztynie włącza się do 20. Świątecznej Zbiórki Żywności organizowanej w naszym województwie przez Bank Żywności w Olsztynie. Choć w całej Polsce akcja została zaplanowana na weekend 25-27 listopada, w holu urzędu kosz na produkty spożywcze został wystawiony już dzisiaj (22.11).

Urzędnicy zachęcają wszystkie osoby załatwiające sprawy w starostwie, a także mieszkańców Olsztyna, którzy codziennie przechodzą w pobliżu, o włączenie się do akcji. Wystarczy podczas zakupów w sklepie spożywczym nabyć kilka produktów więcej i włożyć je do specjalnych koszy. Produkty, które najbardziej pomogą osobom potrzebującym to: olej, cukier, przetwory warzywne i owocowe, konserwy, mąka, bakalie oraz słodycze.

Bank Żywności organizuje akcję już po raz dwudziesty.
R E K L A M A
banner
Co oznacza dla nas ten jubileusz? To, że się udało. Zbiórka stała się tradycją, rytuałem pomagania. I przez to czujemy się bardzo zobowiązani, bo ludzie nam zaufali, otworzyli przed nami serca – podkreśla Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie. – To, co najważniejsze w zbiórce, to możliwość podzielenia się z potrzebującymi tym, co kupujemy. Ten odruch dzielenia się jest czymś najpiękniejszym i najbardziej naturalnym – dodaje.

Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego organizatorem akcji jest Bank Żywności w Olsztynie. W wydarzeniu weźmie udział blisko 4500. koordynatorów i wolontariuszy, których można będzie spotkać w 27. sklepach w Olsztynie oraz ponad 80. miejscowościach na terenie Warmii i Mazur. Produkty ze zbiórek trafią do magazynu BŻ, gdzie wolontariusze posortują, policzą i podzielą je na paczki. Następnie dary zostaną przekazane lokalnym organizacjom dobroczynnym. Żywność jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafi do potrzebujących. W ten sposób zapewnimy godne święta najuboższym rodzinom wielodzietnym, osobom samotnym, dzieciom z domów dziecka, osobom chorym i bezdomnym z naszej okolicy.

W ubiegłym roku w czasie Świątecznej Zbiórki Żywności w Olsztynie zostało zebranych 8 877 kg żywności, natomiast w pozostałych miejscowościach naszego województwa około 32 250 kg. Tegorocznej Świątecznej Zbiórce Żywności w Olsztynie towarzyszyć będzie szereg inicjatyw:
» Akcję rozpoczynają pracownicy Banku Żywności w piątek 25.11.2016 r. o godz. 09.00 w Sklepie Malwa na ul. Piłsudskiego w Olsztynie
» Wolontariusze Zbiórki biorą udział w konkursie pod hasłem „Aktywny Wolontariusz na bank!”, w ramach którego przygotowują działania promujące wydarzenie (plakaty, przebrania, scenki itp.), które będzie można oglądać w 5. sklepach: Biedronka ul. Pstrowskiego, Biedronka ul. Bartąska, Lidl ul. Bałtycka, Rast ul. Kanta, Tesco ul. Pstrowskiego
»W piątek 25.11.2016 r. o godz. 14.00 w sklepie Malwa odbędą się uroczyste obchody Świątecznej Zbiórki Żywności. Razem z Wolontariuszami, Koordynatorami i Partnerami Zbiórki zostanie podzielony urodzinowy tort akcji. Drugiego dnia, w sobotę 26.11.2016 r., mieszkańcy Olsztyna będą mogli spróbować urodzinowych słodkości w sklepach: Tesco ul. Pstrowskiego, Carrefour ul. Krasickiego oraz Niezapominajka ul. Jagiellońska.

W Olsztynie wolontariusze będą zbierali żywność w 27. sklepach: Auchan ul. Sikorskiego, Tesco ul. Pstrowskiego, Tesco ul.Hanki Sawickiej, Niezapominajka  ul. Jagiellońska, Malwa ul. Piłsudskiego, Bławatek ul. Jeziorna, Rast k. Tortex-u, ul. Dworcowa, Rast ul. Hozjusza, Rast ul. Kanta, Rast ul. Gotowca, Rast ul. Żytnia, Biedronka ul. Iwaszkiewicza, Biedronka ul. Okrzei, Biedronka ul. Wyszyńskiego, Biedronka ul. Sielska, Biedronka (DH Viktor) ul. Piłsudskiego, Biedronka ul. Kołobrzeska, Biedronka ul. Sikorskiego, Biedronka ul. Barczewskiego, Biedronka ul. Bartąska, Biedronka ul. Pstrowskiego, Lidl ul. Tuwima, Lidl ul. Bałtycka, Lidl ul. Barcza, Lidl ul. Pstrowskiego, Stokrotka ul. Wilczyńskiego, Carrefour ul. Krasickiego.

Świąteczna Zbiórka Żywności na terenie Warmii i Mazur odbędzie się w wybranych sklepach m.in. w: Bartoszycach, Biskupcu, Bisztynku, Braniewie, Dobrym Mieście, Działdowie, Dywitach, Ełku, Gietrzwałdzie, Giżycku, Gołdapi, Grabowie, Iławie, Klebarku Wlk., Korszach, Kętrzynie, Kozłowie, Lidzbarku Warmińskim, Lubawie, Lubominie, Miłakowie, Mrągowie, Nidzicy, Olsztynku, Olecku, Ornecie, Orzyszu, Piszu, Purdzie, Reszlu, Sępopolu, Świątkach, Węgorzewie.

Każdy, kto nie będzie mógł uczestniczyć w Zbiórce Żywności, może pomóc Bankom Żywności dotrzeć do osób potrzebujących w inny sposób. Wystarczy wysłać SMS-a o treści POMAGAM na numer 73265 (koszt SMS-a to 3 zł + VAT).

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.