Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-11-22 22:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Charytatywnie z Fundacją Ewy Błaszczyk „Akogo?”

Olsztyn24
 
W najbliższy poniedziałek (28.11) o godzinie 19, w Teatrze im. St. Jaracza w Olsztynie odbędzie się charytatywny koncert z udziałem znanej aktorki i pieśniarki, a także współzałożycielki, fundatora i prezesa działającej również w Olsztynie Fundacji „Akogo?”, mającej na celu niesienie pomocy dzieciom po ciężkich urazach mózgu, często przebywających w śpiączce. Dochod z koncertu przeznaczony będzie na sfinansowanie wszczepów stymulatorów osobom w śpiączce.

Projekt wszczepu stymulatorów centralnego układu nerwowego (sznura tylnego) jest realizowany przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie i Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?”, we współpracy z japońskimi profesorami z FujitaHealth University. Do tej pory wykonanych zostało 11 wszczepów, a kolejnych 4. pacjentów zostanie zoperowanych do końca bieżącego roku. Całość finansuje Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?, która organizuje różnego rodzaju zbiórki, koncerty, eventy,  aby pokryć koszty operacji (koszt jednego wszczepu to ok. 60 tys. zł.).

Jednym z wydarzeń, które mają na celu zebranie środków na pokrycie tych kosztów charytatywny recital charytatywny Ewy Błaszczyk zatytułowany „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”. To wyjątkowa okazja  do wysłuchania pieśniarki na żywo, która wystąpi w Olsztynie wraz z córką – Marianną Janczarską oraz trzyosobową grupą muzyków (piano, gitara i saksofon).
R E K L A M A
banner
Podczas koncertu artystka wykona utwory zapisane na płycie pt. „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”, będącej zapisem spektaklu pod tym samym tytułem. Wśród piosenek zawartych na płycie słuchacze znajdą między innymi kompozycje z repertuaru Marleny Dietrich, Ryszarda Riedla, Jacka Kleyffa czy Stanisława Soyki. Album promuje piosenka „Modlitwa III” znana z wykonania zespołu Dżem. Po recitalu będzie można nabyć płytę i uzyskać autografy pani Ewy i muzyków.

- Serdecznie zapraszam na specjalny wieczór piosenek z tekstem i szczytnym celem. Całkowity  dochód z recitalu będzie przeznaczony na wszczepy stymulatorów w pień mózgu, osobom w śpiączce, finansowane przez Fundację „Akogo?” - zachęca Ewa Błaszczyk

My też zachęcamy do wsparcia działań fundacji przez zakup specjalnych zaproszeń PREMIUM w cenie 100 zł. Zaproszenia do nabycia w Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?” pod nr tel. 22 832 19 13 lub przez e-mail: ksiegowosc@akogo.pl.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl