Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-11-29 19:18 | Rozmiar tekstu: A A A

Amicus Bonus przyznane po raz dziesiąty

Olsztyn24
Teresa Wieczorek-Zdon odbiera statuetkę z rąk wojewody Artura Chojeckiego | Więcej zdjęć »
21 listopada obchodzony był Dzień Pracownika Socjalnego, wprowadzony w roku 1996 na mocy Ustawy o pomocy społecznej. Z tej okazji w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się dzisiaj (29.11) okolicznościowe spotkanie wojewody Artura Chojeckiego z pracownikami pomocy społecznej.

Podczas spotkania wojewoda uhonorował nagrodą Amicus Bonus osoby i podmioty prawne wyróżniające się w pracy i działalności na polu pomocy społecznej.

Nagroda ustanowiona została w roku 2007 przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego i jest dorocznie przyznawana pracownikom pomocy społecznej, samorządowcom oraz najbardziej aktywnym organizacjom pozarządowym z terenu województwa warmińsko-mazurskiego.
R E K L A M A
banner
Na Warmii i Mazurach jest ponad 6,8 tysięcy osób, które pracują w pomocy społecznej w ponad 390. jednostkach. Są to osoby zatrudnione w funkcjonujących na terenie województwa 116. ośrodkach pomocy społecznej, 19. powiatowych centrach pomocy rodzinie, 50. domach pomocy społecznej, 70. środowiskowych domach samopomocy. Wśród tych osób ponad 900 stanowią pracownicy socjalni ośrodków pomocy społecznej i powiatowych centrów pomocy rodzinie.

W roku 2016 statuetkami Amicus Bonus uhonorowani zostali:

» w kategorii indywidualnej:

Teresa Wieczorek-Zdon – za wieloletnią działalność zawodową i społeczną na rzecz osób najbardziej potrzebujących oraz podejmowanie inicjatyw i zaangażowanie w zakresie tworzenia różnorodnych form wsparcia, w szczególności dla osób niepełnosprawnych.

» w kategorii zespołowej:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu – za działania na rzecz osób najbardziej potrzebujących i zagrożonych wykluczeniem społecznym, wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie budowania systemu pomocy społecznej w Elblągu oraz działalność animacyjną na rzecz środowiska lokalnego.

» medale oraz listy gratulacyjne otrzymali:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilczętach (dyrektor Danuta Królikiewicz wraz z zespołem pracowników) - za zbudowanie w gminie Wilczęta systemu pomocy i wsparcia osób oraz rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, w szczególności działania w zakresie aktywizacji społeczno-zawodowej osób bezrobotnych.

Dorota Giczewska – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Węgorzewie – za wieloletnią pracę na rzecz osób wymagających wsparcia, znajdujących się w trudnej sytuacji oraz narażonych na wykluczenie społeczne, w szczególności działania w zakresie aktywizacji społeczno-zawodowej osób bezrobotnych.

Anna Kurszewska – dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku – za wieloletnią pracę pełną poświęcenia i zaangażowania na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych, w tym mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku.

Bożena Knabe – kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubawie – za działania na rzecz osób wymagających wsparcia, znajdujących się w trudnej sytuacji, w szczególności osób bezrobotnych oraz wykluczonych społecznie, a także zbudowanie sprawnego systemu wspierania osób i rodzin w gminie miejskiej Lubawa.

Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej – za dokonania w dziedzinie wspierania działań z zakresu pomocy społecznej, w szczególności organizowaną od kilkunastu lat Wentę Dobroczynną, z której dochód przeznaczany jest na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i poprawę standardów w placówkach pomocy społecznej na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Ksiądz Piotr Hartkiewicz – dyrektor Archidiecezjalnego Ośrodka Charytatywnego w Rybakach – za wieloletnią pracę na rzecz osób i rodzin wymagających wsparcia, w tym m.in. w ramach prowadzonego Archidiecezjalnego Ośrodka Charytatywnego w Rybakach, w szczególności za realizację projektu związanego z przyjęciem uchodźców ewakuowanych z ogarniętej wojną Ukrainy.

Czesław Najmowicz – burmistrz Ostródy – za działania na rzecz osób wymagających wsparcia, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej oraz tworzenie w Ostródzie sieci różnorodnych placówek zapewniających wsparcie osobom starszym, niepełnosprawnym i dotkniętym chorobą Alzheimera.

Leszek Boczkowski – burmistrz Jezioran – za pracę na rzecz osób wymagających wsparcia, zrozumienie dla środowiska skupiającego najbiedniejszych, zagubionych i niezaradnych życiowo, w szczególności rodzin i dzieci.

Teresa Stańczuk – emerytowany dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Jezioranach – za wieloletnią działalność zawodową na rzecz rodzin i osób najbardziej potrzebujących, w tym niepełnosprawnych intelektualnie, zaangażowanie w służbę na rzecz drugiego człowieka zarówno podczas pracy na stanowisku kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, jak i dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Jezioranach.

Jolanta Przeborowska – emerytowany dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Jonkowie – za  zaangażowanie w służbę na rzecz  drugiego człowieka, wykazaną troskę w celu zapewnienia mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Jonkowie starannej opieki, poczucia bezpieczeństwa i godnego życia.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl