Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-11-30 21:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Studenci Wydziału Sztuki UWM mają własną galerię i nowe miejsce spotkań

Olsztyn24
Otwarcie galerii na wesoło | Więcej zdjęć »
Na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie było dzisiaj (30.11) wesoło. Studenci świętowali otwarcie swojej galerii i nowego miejsca spotkań - „Kantciapy”.  

Otwarcia galerii, która mieści się w holu głównym siedziby wydziału przy ul. Szrajbera dokonali dziekan Wydziału Sztuki prof. Benedykt Błoński, prodziekan dr Grażyna Kobrzeniecka-Sikorska i reprezentująca studentów Anna Pacanowska.

Otwarcie połączono z wernisażem pierwszej wystawy „Być albo nie być. Czacha dymi”, na której zaprezentowano prace plastyczne studentów Wydziału Sztuki i przyjaciół. W programie wydarzenia były także recitale duetu Ostatni Karnawał oraz grupy Trzecie Piętro.
R E K L A M A
banner
Nie mniej ważnym faktem dla świętujących było również oficjalne otwarcie „Kantciapy” - studenckiego miejsca spotkań. Przygotowali je własnoręcznie, przy wsparciu m.in. kadry dydaktycznej i dyrektora Bursy nr 3 w Olsztynie, który przekazał braci studenckiej meble niezbędne do wyposażenia miejsca.

Jak mówią żacy, dzisiejsze wydarzenie to tylko początek, ponieważ zyskali nie tylko miejsce do studenckiej integracji, ale przede wszystkim miejsce, w którym mogą zaprezentować swoją twórczość i zaprosić olsztynian do obcowania z nią na co dzień.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl