Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Ewa Lewandowska | 2016-12-08 17:14 | Rozmiar tekstu: A A A

SP w Barcikowie ze świąteczną wizytą w Nigerii

Olsztyn24
W wirtualnym spotkaniu z Nigeryjczykami wzięli udział uczniowie z Barcikowa | Więcej zdjęć »
Szkoła Podstawowa im. Marii Zientary-Malewskiej w Barcikowie, wirtualnie odwiedziła dzisiaj (8.12) Nigerię, aby dowiedzieć się jak tamtejsi uczniowie spędzają święta Bożego Narodzenia oraz opowiedzieć im o naszych świątecznych tradycjach.

Za pośrednictwem programu Microsoft in Education - „Skype for the classroom” odbyła się pierwsza i na pewno nie ostatnia lekcja języka angielskiego z udziałem uczniów ze szkoły w Nigerii. Nasi uczniowie musieli wcześniej wykonać pewne zadania - przygotować krótką prezentację o świętach, wykonać kartki świąteczne, którymi się wymienimy i nauczyć się śpiewać kolędę w języku angielskim.

Połączenie trwało ok. 40 minut. W tym czasie mogliśmy obejrzeć pracownię nigeryjskiej klasy, opowiedzieć jak spędzamy święta w naszych krajach, zaśpiewać kolędy w ojczystych językach oraz jedną wspólną w języku angielskim.
R E K L A M A
banner
Nie obyło się również bez nauki podstawowych zwrotów w każdym języku, tj.: „dzień dobry” czy „wesołych świąt”.

Lekcja miała na celu poznanie innych kultur i zwyczajów, kontakt w języku angielskim, a wszystko z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii komputerowych. Mamy nadzieję, że ta przygoda z programem Skype potrwa długi czas i dzięki temu będziemy mogli podróżować po całym globie i poprawiać nasze umiejętności komunikacyjne w języku angielskim.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl