Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-12-10 16:26 | Rozmiar tekstu: A A A

O metamorfozach podwórek w Tartaku Raphaelsohnów

Olsztyn24
Spotkanie informacyjne w Tartaku Raphaelsohnów | Więcej zdjęć »
„Podwórka z natury” - tak nazywa się nowy projekt Urzędu Miasta Olsztyna, którego efektem ma być zrewitalizowanie zaniedbanych podwórek w mieście, a który w formie pilotażowej ma ruszyć w 2017 roku. Dzisiaj (10.12) w Tartaku Raphaelsohnów odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne w tej sprawie.

Program „Podwórka z natury” ma na celu zaktywizowanie mieszkańców do działania na rzecz poprawy jakości i atrakcyjności przestrzeni w miejscu swojego zamieszkania.

- Chcielibyśmy, aby mieszkańcy zaangażowali się we wszystkie etapy projektu - od części konkursowej, czyli złożenia wniosku, do realizacji, czyli wspólnej adaptacji przestrzeni - mówi główny specjalista Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich, Paulina Żukowska.
R E K L A M A
banner
Grupy sąsiedzkie, których podwórka zakwalifikują się do udziału w programie otrzymają możliwość współpracy z animatorami społeczności lokalnych oraz ekspertami z dziedziny architektury krajobrazu. Wspólnie stworzą projekt zagospodarowania swojego otoczenia.

Do programu będzie można zgłaszać podwórka lub inne lokalizacje, które mogą pełnić funkcję miejsca spotkań i integracji sąsiedzkiej. W konkursie oceniana będzie m.in. ilość włożonej pracy własnej mieszkańców, innowacyjność oraz atrakcyjność zaproponowanych rozwiązań służących trwałej integracji grupy sąsiedzkiej.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Spotkanie informacyjne projektu „Podwórka z natury”

10-12-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl