Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2016-12-14 21:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Betlejemskie Światło Pokoju już w Olsztynie

Olsztyn24
Betlejemskie Światło Pokoju w Olsztynie | Więcej zdjęć »
„Odważnie twórzmy pokój” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Już po raz dwudziesty szósty harcerze i harcerki z ZHP są strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami.
 
W piątek (9.12) płomień rozpalony został w Grocie Narodzenia Pańskiego w  Betlejem. Następnie, niesiony przez skautów, przybył do Wiednia, a stamtąd na Słowację. W sobotę (10.12), po słowackiej stronie Tatr, harcerze z ZHP odebrali go od skautów słowackich. W niedzielę (11.12) o 9:00 w Kościele Świętego Józefa w Svicie pod Popradem na Betlejemskie Światło Pokoju czekało
1 650 harcerek i harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego, którzy zaraz po ceremonii przekazania rozwieźli światło w rodzinne strony. W ten sposób Betlejemskie Światło Pokoju trafiło również do Olsztyna.

Przekazanie światła mieszkańcom Olsztyna i harcerzom z innych miejscowości w województwie odbyło się dzisiaj (14.12) tradycyjnie na Zamku Kapituły Warmińskiej. Jak przebiegała uroczystość można zobaczyć na naszych zdjęciach i filmie.

R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Betlejemskie Światło Pokoju w Olsztynie 2016

»

14-12-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl