Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email KWP | 2016-12-20 20:48 | Rozmiar tekstu: A A A
Policjanci KWP apelują

Rozbierzcie choinkę przed świętami!

Olsztyn24
Choinka z nietypowymi ozdobami (fot. KWP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Choinka to nieodłączny element nadchodzących świąt. Ubieranie tego świątecznego drzewka cieszy zarówno najmłodszych, jak i dorosłych. A co, gdyby tak w ramach wyjątku przedświątecznego zrobić coś zupełnie odwrotnego? - Rozbierzcie naszą choinkę przed świętami! - z takim apelem do mieszkańców zwrócili się policjanci i pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie stanęła choinka. Nie byłoby w tym nic dziwnego - przecież wielkimi krokami nadchodzą święta - gdyby nie jej nietypowe ozdoby. Na choince zawisło wiele odblasków, a policjanci i pracownicy KWP w Olsztynie, którzy je tam zawiesili, zwracają się z gorącym apelem do mieszkańców miasta: Rozbierzcie naszą choinkę przed świętami!.

Każdy pieszy, który zechce odpowiedzieć na ten apel, może do choinki podejść, wybrać sobie wiszący na niej element odblaskowy i zabrać go ze sobą. Pod jednym warunkiem – każdy, kto zabierze odblask z choinki, musi zobowiązać się do tego, że po zmroku będzie go nosił przypięty do odzieży lub przekaże go z takim przesłaniem innej osobie.
R E K L A M A
banner
- Zależy nam, by choinka została rozebrana z odblasków jeszcze przed świętami, by w ich trakcie nie doszło do niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych - mówi mł. insp. Robert Zalewski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie. - Zachęcamy każdego, kto nie ma odblasku lub chce podarować go bliskiej osobie, do tego, by poszedł na ul. Partyzantów 6/8 i po prostu wziął odblask.

Zgodnie z prawem, każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Posiadanie elementu odblaskowego zwiększa widoczność pieszego na drodze do około 150. metrów. W tym przypadku kierowca ma więcej czasu na odpowiednią do warunków reakcję, a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie czy nawet życie. Sytuacje, w których należy nosić elementy odblaskowe, nie powinny ograniczać się tylko do obszaru niezabudowanego. Nawet w terenie zabudowanym, w świetle latarni, także w przypadku przechodzenia przez oświetlone przejście pieszy jest bardziej widoczny, posiadając odblask niż gdyby go nie miał.

- Jesienią i zimą odblaski mogą uratować życie – podkreśla mł. insp. Zalewski. - Dlatego tak ważne jest, by o sile tego małego światełka przypominać przy każdej okazji. Boże Narodzenie to jedno z najbardziej rodzinnych świąt. Obdarowujemy wtedy najbliższe nam osoby. Najważniejszym prezentem dla każdego jest życie, warto więc o nie dbać.

Wykorzystując przedświąteczną atmosferę, policjanci zawiesili na choince elementy odblaskowe. Akcję funkcjonariuszy wsparła firma Michelin Polska, która przekazała im setki odblasków. Wszystko w celu poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg.

- W ferworze świątecznych przygotowań jesteśmy bardziej niż zwykle rozkojarzeni. Dlatego zwracam się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o koncentrację i rozwagę. A tych, którzy nie mają odblasków, zapraszam do nas - podsumowuje Naczelnik WRD KWP w Olsztynie.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.