Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2015-11-03 12:53 | Rozmiar tekstu: A A A
Zbierali na kaplicę w Bukwałdzie

Kwesta z odblaskami na cmentarzu

Olsztyn24
Kwesta na cmentarzu w Bukwałdzie (fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
„Anioły mają aureole, Ty masz rozum i odblaski” – pod takim hasłem Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Bukwałd  w niedzielę (1.11) promowało  i zachęcało mieszkańców odwiedzających groby bliskich do noszenia odblasków.

Akcja na cmentarzu w Brąswałdzie została połączona ze zbiórką pieniężną na opłacenie ostatniego, czwartego projektu budowlanego remontu zabytkowej kaplicy w Bukwałdzie. Efekt to zebrane ponad 3,1 tys. zł.   

– Pomysł na zorganizowanie akcji był spontaniczny – przyznaje Bogumiła Brewka, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Bukwałdu. – Z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie udało nam się pozyskać ponad pół tysiąca odblasków i postanowiliśmy coś zrobić, by zachęcić pieszych do ich noszenia. Problem jest bardzo duży i dotyczy każdego z nas. Docierały do nas sygnały, że bardzo dużo osób po zmroku nie nosi żadnych elementów odblaskowych.
R E K L A M A
banner
Członkowie stowarzyszenia poprosili o pomoc księdza Stanisława Tkacza, proboszcza parafii w Brąswałdzie, który zgodził się na krótką prezentację przed główną mszą świętą. Wierni mogli przekonać się, jak słabo jest widoczny pieszy na drodze. Po zmroku kierowca nie ma szans by w porę zareagować.

Akcja propagowania odblasków połączona została ze zbiórką  datków na remont kaplicy w Bukwałdzie. Panie ze stowarzyszenia już od rana kwestowały przy cmentarzu w Brąswałdzie. Niemal każdy odwiedzający  cmentarz był bardzo mile zaskoczony całą akcją. Przełożyło się to również na zebrane środki. Fundusz remontowy został zasilony kwotą 3121,57  zł.

– Serdecznie dziękuję w imieniu wszystkich mieszkańców wsi Bukwałd za wsparcie finansowe naszej kaplicy, oraz prosimy noście odblaski żebyście byli widoczni na drodze – mówi Bogumiła Brewka.

Za ostatni, czwarty z projektów budowlanych dotyczących remontu kaplicy w Bukwałdzie trzeba zapłacić 24 tys. zł. Oprócz datków z kwesty w Brąswałdzie prywatne osoby wpłaciły kolejne 3 tys. zł, więc brakuje jeszcze niecałe 18 tys. zł.

– Planujemy jako sołectwo zorganizować stoiska handlowe w Stodole w Dywitach w czasie przedświątecznych jarmarków w grudniu, a zysk ze sprzedaży świątecznych ozdób i ciasteczek przeznaczyć na fundusz remontowy kaplicy w Bukwałdzie – zapowiada Bogumiła Brewka. – Ozdoby świąteczne możemy wspólnie przygotować w świetlicy wiejskiej. Pierniczki świąteczne i ciasta przygotowane w domach przez chętne osoby możemy również wspólnie pięknie popakować. Bardzo proszę mieszkańców Bukwałdu i wszystkich chętnych o zgłaszanie propozycji telefonicznie do sołtysa (tel. 606 754 962).

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl