Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Tomasz Lenkiewicz | 2016-12-29 20:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Goście z Holandii w Muzeum Sportu

Olsztyn24
Goście Muzeum Sportu (fot. archiw. Muzeum Sportu - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego OSiR w Olsztynie odwiedzili dziś (29.12) wspaniali goście. Teresa Grodzicka-Szymańska, wdowa po Stefanie Grodzickim, przyszła zwiedzić muzeum wraz ze swoją córką oraz wnukami.

Stefan Grodzicki był przed laty jednym z najlepszych jeźdźców Polski, specjalizującym się w skokach przez przeszkody oraz w ujeżdżaniu. Był mistrzem i wicemistrzem Polski. Startował na parkurach prawie całej Europy. Największym sukcesem sportowym Stefana Grodzickiego było powołanie go do kadry narodowej i reprezentowanie Polski podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972).

W ciągu kilkunastu lat kariery sportowej Stefan Grodzicki startował ponad 1200 razy. W latach 1965-74 był reprezentantem Polski. Na 193 międzynarodowe starty 103 razy zajmował punktowane miejsca, w tym 6 razy pierwsze.
R E K L A M A
banner
Córka Stefana Grodzickiego – Łucja, wraz ze swoimi dziećmi: Haliną, Jankiem i Torstenem – wnukami Stefana – mieszkają na stałe w Holandii. Święta były kolejną okazja, by odwiedzić mamę oraz by po raz pierwszy zobaczyć Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego. Dzięki uprzejmości Teresy Grodzickiej-Szymańskiej w muzeum znajdują się gabloty z pamiątkami sportowymi po Stefanie Grodzickim. Córka oraz wnuki mieli okazję obejrzenia pamiątek po ojcu i dziadku.

Efektem tej miłej wizyty był wpis do kroniki Muzeum Sportu oraz obietnica podarowania kolejnych pamiątek po wybitnym sportowcu.

Tomasz Lenkiewicz

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~tomasz / 2016-12-30 23:04
Bardzo milo.mili ludzie i mily gest.bravo.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl