Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Tomasz Lenkiewicz | 2016-07-15 17:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Lato w Muzeum Sportu w Olsztynie

Olsztyn24
Spotkanie z Bolesławem Krawczykiem w Muzeum Sportu w Olsztynie (fot. archiw. Muzeum Sportu - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Na początku lipca nie zawsze była piękna, słoneczna pogoda, która sprzyjała spędzaniu czasu na powietrzu, rekreacji i aktywnemu wypoczynkowi. Dni pochmurne i deszczowe (było ich niestety dużo) były doskonałą okazją, by odwiedzić Muzeum Sportu im. Mariana rapackiego w Olsztynie. A od 1 do 15 lipca Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie organizował akcję „Lato w Muzeum Sportu”.

Do muzealnej placówki OSiR w Olsztynie przybyły zorganizowane grupy z Niepublicznej Szkoły nr 5 z Olsztyna (2 grupy), półkolonie z ODK „Agora”, Świetlicy Terapeutycznej nr 1 oraz ze Świetlicy Opiekuńczej z Pieczywa. Muzeum Sportu gościło w czasie akcji również dużą liczbę indywidualnych turystów, którzy w tym czasie przebywali w Olsztynie. Ogółem z muzealnymi eksponatami oraz z historią sportu na Warmii i Mazurach zapoznało się 138 osób.

Odwiedzającym muzeum zaprezentowane zostały filmy o tematyce sportowej, które nadesłali uczestnicy I, II oraz III konkursu multimedialnego „Sportowcy Warmii i Mazur” oraz filmy animowane o Igrzyskach Olimpijskich.
R E K L A M A
banner
Była też okazja, by poznać sylwetki takich sportowców, trenerów czy nauczycieli jak Mirosław Rybaczewski, Krzysztof Hołowczyc, Mieczysław Doroszuk, Piotr Żurawel, Denis Ambroziak czy Joanna Jędrzejczyk. Zbliżające się Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro 2016 to wspaniała okazja, by zapoznać młodzież z historią igrzysk, poznać sylwetki olimpijczyków z Warmii i Mazur.

Odbyły się również konkursy o tematyce sportowej, w których dzieci dostawały specjalne nagrody.

Miłym akcentem akcji „Lato w Muzeum Sportu” było spotkanie z Bolesławem Krawczykiem – rekordzistą świata w 24-godzinnej jeździe na rowerze. Pan Bolesław opowiadał o swojej karierze. Jako sportowiec – amator odniósł wiele sukcesów w różnych dyscyplinach sportowych. Rozdawanie autografów i robienie wspólnych zdjęć zakończyło to sympatyczne spotkanie.

Większość gości odwiedzających placówkę otrzymało od organizatorów akcji gadżety, pamiątki rzeczowne, słodycze oraz zaproszenia do skorzystania z atrakcji obiektów WCRS Aquasfera.

Tomasz Lenkiewicz

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Grunwaldzkie Wici 2016

»

15-07-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.