Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-01-04 15:52 | Rozmiar tekstu: A A A

Słynne budowle świata pokazuje OPNT. W 3D!

Olsztyn24
Hala stulecia we Wrocławiu wydrukowana w technologii 3D | Więcej zdjęć »
Do czego może służyć mało jeszcze upowszechniona technologia druku przestrzennego 3D można od dzisiaj przekonać się w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym. Tam właśnie otwarto dzisiaj (4.01) wystawę prezentującą możliwości tej technologii zatytułowaną „Architektura. Nowy wymiar druku”.

Na wystawę składa się przede wszystkim osiem wydrukowanych metodą proszkową w technologii 3D słynnych w świecie architektury budynków:

1) Casa Mila z hiszpańskiej Barcelony,
2) Fallingwatter - dom letniskowy zbudowany w Pensylwanii w USA,
3) Bujl al. Arab - część kompleksu hotelowego Jumeirah Beach Resort zbudowanego w Dubaju w Emiratach Arabskich,
4) Opera w Sydney w Australii,
5) Hala Stulecia we Wrocławiu,
6) Muzeum Sztuki Współczesnej z Niteroi w Brazylii,
7) futurystyczna domy mieszkalne na Księżycu,
8) niewybudowany jeszcze Hotel Tower, City of Dreams w chińskim Makau.
R E K L A M A
banner
Odwiedzający wystawę mogą zobaczyć też mniejsze modele wydrukowane na drukarkach 3D - sprzętów domowych czy zabawek. Przy odrobinie szczęścia goście mogą też zobaczyć proces druku w technologii przestrzennej, bowiem na wystawę okazjonalnie trafia również należąca do Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego drukarka 3d. Dzisiaj to urządzenie drukowało różne modele przestrzenne. Drukarka 3D na co dzień służy w OPNT do wykonywania różnych zleceń druku dla podmiotów zewnętrznych. Praktycznie każdy może z takiej usługi skorzystać. Dodajmy jeszcze, że w ramach wystawy można „pobawić” się w wykonywanie modeli przestrzennych przy wykorzystaniu długopisów 3D.

Wystawa w OPNT będzie prezentowana do 2 lutego. Zwiedzać ją można w dni powszednie w godzinach 9.00-18.00, a w soboty w godz. 10.00-15.00. Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejsze zgłoszenie wizyty pod numerem tel. 89 612 05 11. Wstęp na wystawę wolny!
Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl