Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2017-01-13 21:54 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawę Ferdynanda Sosnowskiego otwarto w Starym Ratuszu

Olsztyn24
Ferdynand Sosnowski i Iwona Bolińska-Walendzik (WBP) | Więcej zdjęć »
W Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie odbył się dzisiaj (13.01) wernisaż wystawy fotograficznej „Makro – świat widzialny i niewidzialny”, na której swoje prace prezentuje Ferdynand Sosnowski.

Autor o swoich pracach:

Ulotne chwile, cisza i gwar, cień i kolory. Życie wre. W makroświecie nie można się nudzić. Obejrzyjmy ten mały wielki świat przez powiększające szkło obiektywu aparatu fotograficznego.
R E K L A M A
banner
Jak wracam pamięcią, kiedy byłem małym chłopcem czułem się, jak władca. Mój cień padał bladym strachem na okolicznych mieszkańców świata makro. Wszystko co nie było szybsze niż ja padało łupem moich ciekawskich oczu i wszędobylskich dłoni.

Z tym okresem wiąże się wiele emocjonujących wspomnień, które trwają do dzisiaj. Podglądając owady przez obiektyw czuję się jakbym powracał do młodzieńczych lat. Buszowanie po krzakach, polach, łąkach i ogrodach budzi pierwotny instynkt łowcy. Radość związana z tropieniem i „polowaniem” nie zmieniła się. Natomiast zdobyczą nie są już żywe stworzenia lecz cyfrowe zdjęcia. I właśnie zdjęcia owadów i kwiatów są moimi trofeami.

Wystawę można oglądać do 26 stycznia.

******

Ferdynand Sosnowski, członek Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręg Warmińsko-Mazurski, jest laureatem wielu konkursów fotograficznych. W 1996r. zajął III miejsce w konkursie fotograficznym „Wiosna 96”, organizowanym przez „Kurek Mazurski”, w 1997 r. I miejsce w konkursie fotograficznym „Wakacje”, organizowanym przez „Nasz Mazur”, w 2007 r. III miejsce w konkursie makrofotografii Okręgu Warmińsko-Mazurskiego, w 2008 r. I miejsce w konkursie makrofotografii Okręgu Warmińsko–Mazurskiego, w 2009 r. wyróżnienie w konkursie makrofotografii Okręgu Warmińsko–Mazurskiego, w 2010 r. wyróżnienie w konkursie „Fotograf Szczycieński”, w 2011 r. I miejsce w konkursie „Najpiękniejsza Fotografia Zimowa”, w 2015 r. I, II, III miejsce w konkursie makrofotografii Okręgu Warmińsko–Mazurskiego, w 2015 r. II, miejsce w konkursie „Fotograf Szczycieński”, w 2016 r. III miejsce w konkursie „Fotograf Szczycieński”.

Jego prace prezentowane były na wystawach w Szczytnie, Olsztynie, Olsztynku, Ostródzie, Iławie, Biskupcu, Siedlcach w Niemczech.


Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~wąsowski / 2017-01-15 10:12
bardzo to interesujące
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wernisaż wystawy fotografii Ferdynanda Sosnowskiego

»

13-01-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl