Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2017-01-14 03:11 | Rozmiar tekstu: A A A

Małanka w Zakątkach Europy

Olsztyn24
Małąnka w Zakątkach Europy | Więcej zdjęć »
W piątek (13.01), w imieniny Melanii, według kalendarza juliańskiego wypada ostatni dzień roku. A że w Olsztynie i okolicach osób, których korzenie sięgają niekiedy daleko za wschodnią granicę Polski, była okazja do hucznego pożegnania starego roku i powitania nowego.

W Olsztynie Małankę (od imienia Melania), będącą odpowiednikiem polskiego Sylwestra, zorganizowano w Restauracji Zakątki Europy. Sala była pełna.

- Tę imprezę organizujemy dla naszych przyjaciół ze wschodu, którzy od kilku lat skupiają się wokół naszej restauracji - mówi Mieczysław Siemiński, właściciel restauracji Zakątki Europy. - To już chyba czwarta taka impreza, ale ta dzisiejsza cieszy się wyjątkową popularnością. Nie mamy ani jednego wolnego miejsca. Dzisiaj na Małankach bawi się u nas ponad 100 gości.
R E K L A M A
banner
To co odróżnia olsztyńską Małankę od innych tego typu zabaw, to trzykrotne witanie Nowego Roku, trzykrotne wznoszenie tostów i trzykrotne składanie sobie noworocznych życzeń.

- Nowy Rok witaliśmy o godzinie 22. - według czasu moskiewskiego, potem o 23. - według czasu kijowskiego, a na koniec o 24. - według czasu polskiego -
wyjaśnił Mieczysław Siemiński.

Między kolejnymi toastami był czas na przednią zabawę przy muzyce na żywo, którą „podawali” Tadeusz Machela i Stefan Kulawczuk, udzielający się również w Kapeli Jakubowej.

Jak było na olsztyńskiej Małance można zobaczyć na naszych zdjęciach i filmach z tej imprezy.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Małanka w Zakątkach Europy w Olsztynie (1)

»

14-01-2017

image
Małanka w Zakątkach Europy w Olsztynie (2)

»

14-01-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl