Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-01-14 20:12 | Rozmiar tekstu: A A A

„Bezpieczna Polska” w Olsztynie

Olsztyn24
Zainteresowanie sprzętem wojskowym było spore | Więcej zdjęć »
Wojewoda warmińsko-mazurski i szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Olsztynie zaprosili dzisiaj (14.01) mieszkańców Olsztyna na imprezę plenerową w ramach symbolicznego powitania przybywających do Polski amerykańskich żołnierzy z III Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej. Wydarzenie pod hasłem „Bezpieczna Polska” odbyło się na Placu Solidarności i w budynku Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Główne uroczystości związane z powitaniem przybywających do Polski żołnierzy amerykańskich miały miejsce w Żaganiu. Jednak i w Olsztynie było ciekawie. Od południa na Placu Solidarności odbywały się pokazy sprzętu, dynamicznego działania żołnierzy, jednostek strzeleckich i straży granicznej, a także quizy dla dorosłych i dzieci z wiedzy o NATO oraz historii ogólnej. Nie zabrakło również żołnierskiej grochówki i ciepłej herbaty, jak również stoisk promocyjnych jednostek wojskowych, gdzie można było zapoznać się m.in. z psami tropiącymi.

Natomiast w Urzędzie Wojewódzkim zaplanowano m.in. koncert orkiestry wojskowej z Elbląga. Chóru LO II im. K. I. Gałczyńskiego z Olsztyna, zespołu z Liceum Ogólnokształcące CN-B Feniks im. Cichociemnych z Olsztyna i Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Rybna.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
„Bezpieczna Polska” w Olsztynie

14-01-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl