Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
B-c | 2017-01-16 18:09 | Rozmiar tekstu: A A A

Biskupiec podwoił wynik sprzed roku

Olsztyn24
25. Finał WOŚP w Biskupcu | Więcej zdjęć »
Ponad 60 tys. zł udało się zebrać w Biskupcu w czasie 25. Finału WOŚP. W trakcie licytacji sprzedano rondo, a ponad 1000 zł wybiegano na specjalnej trasie.

W finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można było wziąć udział w zmaganiach sportowych, których wyniki – dzięki deklaracji sponsorów – udało się spieniężyć. Przebycie kilometrowej trasy wytyczonej w centrum i parku miejskim dodawało złotówkę na konto WOŚP. Drogę można było przebiec, przejść, przejechać na sankach czy przetruchtać, więc do akcji włączały się całe rodziny, a niektórzy biegacze pokonywali ją kilkanaście razy. W sumie licznik wskazał 1022 przebytych kilometrów.

Na Placu Wolności siłowano się z odważnikiem kettlebell i oponami od traktora. Tu także wysiłek fizyczny zamieniano na pieniądze.
R E K L A M A
banner
– Łącznie z wynikiem za bieg sponsorzy za zmagania sportowe wpłacali na konto WOŚP 1650 zł – mówi Andrzej Kołodyński, organizator tych akcji.

Atrakcją wieńczącą zbiórkę w centrum Biskupca była kąpiel morsów (i foczek) w basenie przygotowanym przez straż pożarną.

Po południu wolontariusze i darczyńcy WOŚP spotkali się w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu.

- Działały tu sklepiki zorganizowane przez wolontariuszy z szkół z terenu gminy, w których za datki do puszek sprzedawali ciasta, książki, zabawki, gadżety i inne przedmioty podarowane przez uczniów i rodziców – mówił szef biskupieckiego sztabu WOŚP Wojciech Hubacz. - W tym czasie na scenie CKTiS występowali młodzi artyści.

Między występami odbywały się licytacje. Udało się sprzedać ponad 80 fantów. Najciekawsza była walka o nadanie swojego imienia rondu w centrum miasta. Wygrały ją kwotą 3900 zł Biskupieckie Morsy. Najwyżej wylicytowano ofiarowaną przez sponsora skórzaną kanapę – za 4000 zł. Rejs po jeziorze Dadaj z Piotrem Kulą sprzedano za 3200 zł, udział w testach rajdowych z Radkiem Typą i Zbigniewem Staniszewskim za 1800 zł, bilety na mecz Polska-Rumunia za 1600 zł, karnet na zajęcia MMA za 1000 zł, złoty naszyjnik z serduszkiem za 600 zł, zdjęcie na okładce Biuletynu Informacyjnego Urzędu Miejskiego w Biskupcu za 350 zł.

Z obliczeń biskupieckiego sztabu WOŚP wynika, że w niedzielę udało się zebrać blisko 61 tys. zł, prawie dwa razy tyle, ile w zeszłym roku.

– To olbrzymia kwota, pokazująca jak olbrzymie serca mają mieszkańcy naszej gminy – mówi burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski. – Wiem, że nie chodzi o bicie rekordów, ale jestem niesamowicie dumny z postawy wszystkich, którzy włączyli się w Orkiestrę. Bardzo dziękuję wolontariuszom i członkom naszego sztabu za wysiłek, zaangażowanie i pomysłowość, jakimi wykazali się w czasie finału WOŚP.

Do biskupieckiego wyniku przyczynili się także mieszkańcy Reszla. Oficjalne wyniki potwierdzone przez bank zostaną podane wkrótce.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl