Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
lek | 2017-01-17 17:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Spotkanie z prof. dr. Hansem-Gertem Pötteringiem w środę

Olsztyn24
Prof. dr Hans-Gert Pöttering
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski i Fundacja Konrada Adenauera zapraszają na spotkanie autorskie i promocję książki prof. dr. Hansa-Gerta Pötteringa – doktora honoris causa UWM. Spotkanie odbędzie się w środę (18.01) o godz. 11.00 w Starej Kotłowni przy ul. Prawocheńskiego 9 (sala 102).

Spotkanie odbywa się z okazji polskiego wydania wspomnień Hansa-Gerta Pötteringa pt. „Na szczęście jesteśmy zjednoczeni. Moja europejska droga”. Na miejscu będzie możliwość zdobycia autografu autora i nabycia książki. Wstęp do spotkania wygłosi prof. Arkadiusz Żukowski - dyrektor Instytutu Nauk Politycznych UWM.

Prof. dr Hans-Gert Pöttering (*1945) jest jedynym posłem, który w sposób ciągły jest członkiem Parlamentem Europejskim od pierwszych bezpośrednich wyborów w 1979 r. Piastował w nim stanowiska kierownicze, takie jak przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej (1999-2007) i przewodniczący Parlamentu (2007-2009). Przez te wszystkie lata towarzyszył i przyczynił się do sukcesu tego głównego europejskiego organu ustawodawczego i Unii Europejskiej.
R E K L A M A
banner
Polityk, który dorastał w Bersenbrück (pow. Osnabrück Dolna Saksonia, powiecie partnerskim powiatu olsztyńskiego) w swojej autobiografii, przypomina początki prac parlamentarnych i przezwyciężania wydawałoby się beznadziejnych kryzysów. Opisuje reakcje posłów na upadek komunizmu i zjednoczenie Niemiec, czyli wydarzeń, które głęboko zmieniły ramy polityki europejskiej.

Jako lider Parlamentu Europejskiego uczestniczył w rozszerzeniu Unii Europejskiej na kraje północy, południa i wschodu, a także - w rozwoju instytucji europejskich poprzez traktaty z Maastricht, Amsterdamu, Nicei i Lizbony. Droga Pötteringa w polityce europejskiej i jego spojrzenie na europejskie związki odzwierciedlają jego zaufanie do tego, że Europa poradzi sobie z obecnymi i przyszłymi wyzwaniami.

Z jego inicjatywy w Brukseli w Parlamencie Europejskim powstał Dom Historii Europejskiej. Prof. dr Hans-Gert Pöttering jest obecnie przewodniczącym Fundacji Konrada Adenauera.

lek
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl