Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Joanna Mieszczyńska | 2017-01-18 11:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Żywa lekcja historii w IX Liceum Ogólnokształcącym

Olsztyn24
Żywa lekcja historii w IX LO w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W poniedziałek (16.01) uczniowie klasy IA Gimnazjum nr 13 w Olsztynie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych z historii. Zorganizowane w IX Liceum Ogólnokształcącym zajęcia przeprowadził nauczyciel historii w tej szkole, kolekcjoner pamiątek historycznych, Mariusz Królik.

Przedmioty z XX wieku zgromadzone w prywatnych zbiorach pana Mariusza wykorzystano jako źródła historyczne do zobrazowania wydarzeń historycznych. Na zajęciach pojawiły się dokumenty, listy, pisma, legitymacje, wiersze, pocztówki, mundury, kaski, krótkofalówki, pałki milicyjne, ordery i odznaczenia, menażki, lornetki i wiele innych przedmiotów obrazujących przeszłość.

Taka „żywa lekcja historii” stała się doskonałym sposobem na uatrakcyjnienie szkolnych zajęć.
R E K L A M A
banner
Współpraca nauczycieli historii, liceum i pobliskiego gimnazjum zaowocowała warsztatem dla młodzieży. Za atrakcyjne zajęcia dziękujemy.

Joanna Mieszczyńska
nauczycielka historii


Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl