Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Joanna Mieszczyńska/Norbert Kryłowski | 2016-10-25 20:14 | Rozmiar tekstu: A A A

Historycznie i patriotycznie w Gimnazjum nr 13

Olsztyn24
Uczniowie Gimnazjum nr 13 na wycieczce w Warszawie | Więcej zdjęć »
Uczniowie Gimnazjum nr 13 w Olsztynie z inicjatywy nauczycieli historii i ambasadora Muzeum POLIN w Warszawie we wrześniu włączyli się w projekt BohaterON, mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Klasa I A pisała życzenia i wysyłała kartki powstańcom warszawskim. Kontynuacją tych działań była wyjazd do Warszawy.

W poniedziałek, 24 października 2016, gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach „Bohaterowie powstania” w Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas zajęć uczestnicy poznali losy wybranych powstańców i dokonali ich charakterystyki. Zastanawiali się, jakimi cechami osobowymi odznaczali się powstańcy i dyskutowali, które z nich mogą być aktualne do dzisiaj. W czasie warsztatów olsztynianie zwiedzali też sale muzealne i poznawali eksponaty z czasów II wojny światowej.

Drugi warsztat – „Spotkania z kulturą żydowską” - odbył się w Muzeum POLIN w Warszawie. Uczestnicy poznali tam podstawowe pojęcia związane z judaizmem i kulturą żydowska. Poszukiwali odpowiedzi na pytania: kim są Żydzi? co to jest synagoga? czy wszystkie warzywa są koszerne? czy kobieta może nosić jarmułkę? Podczas tych warsztatów gimnazjaliści poznali najważniejsze fakty dotyczące judaizmu, obejrzeli fragmenty wystawy z barwną synagogą i rekonstrukcją domu żydowskiego. Dowiedzieli się też o współczesnym życiu żydowskim w Polsce.
R E K L A M A
banner
Wieczór w Warszawie upłynął na wędrówce z przewodnikiem starymi uliczkami miasta. Rankiem, 25 października uczniowie Gimnazjum nr 13 udali się do polskiego parlamentu, gdzie z przewodnikiem zwiedzali salę posiedzeń Sejmu i salę kolumnową oraz poznali zasady funkcjonowania Sejmu.

Deszczowa pogoda pokrzyżowała dalsze plany wycieczki. Oddanie pamięci bohaterom powstania na Powązkach olsztynianie zostawili na kolejny wyjazd.

Joanna Mieszczyńska/Norbert Kryłowski
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl