Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2017-01-21 17:24 | Rozmiar tekstu: A A A

W Domu Rzemiosła spotkał się Ruch Kukiz`15

Olsztyn24
Spotkanie członków i sympatyków Ruchu Kukiz`15 w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W olsztyńskim Domu Rzemiosła spotkali się dzisiaj (21.01) członkowie i sympatycy Ruchu Kukiz`15. W spotkaniu wziął udział poseł Andrzej Maciejewski.

- Ruch Kukiz`15 w okręgu warmińsko-mazurskim spotyka się systematycznie, co miesiąc, w różnych miejscach - mówi poseł Maciejewski. - Dzisiaj spotykamy się w Domu Rzemiosła, który chyba stanie się stałym miejscem naszych zebrań.

W programie spotkania było przede wszystkim sprawozdanie posła z sytuacji w Sejmie i jego działalności w parlamencie.

- Już w tym miesiącu pod obrady Sejmu trafi drugi już projekt ustawy mojego autorstwa - mówi Andrzej Maciejewski. - Ustawa dotyczy nowelizacji kodeksu cywilnego w kontekście kredytów indeksowanych i denominowanych. Chcemy do kodeksu cywilnego wpisać taką formułę, żeby sędziowie nie mieli problemu z zapisami w umowach o tzw. kredyty frankowe. To zmniejszy paraliż sądów orzekających w tych sprawach, usprawni pracę tych sądów, a jednocześnie pozwoli obywatelom szybciej załatwiać sprawy sporów sądowych z bankami.

Ta propozycja posła jest bezpośrednio związana z przedstawionym przez Andrzeja Maciejewskiego kilka tygodni temu, a wniesionym do laski marszałkowskiej przez klub poselski Kukiz`15 projektem ustawy o kredytach indeksowanych i denominowanych. Projekt Kukiz`15 został skierowany do prac w sejmowej komisji finansów publicznych, podobnie jak dwa inne projekty ustawy autorstwa posłów z Platformy Obywatelskiej i prezydenta RP.
R E K L A M A
banner
- Już w środę będzie powołana specjalna podkomisja sejmowa, która zajmie się projektami tych ustaw - informuje poseł Maciejewski. - Sprawa nie jest prosta, ale coraz większa liczba decydentów uznaje, że jest potrzeba systemowego rozwiązania problemu kredytów indeksowanych i denominowanych. Wśród moich rozmówców widać coraz większą wolę załatwienia tej sprawy w interesie polskich rodzin.

Poseł podkreśla też, że bycie posłem-wnioskodawcą dwóch projektów ustaw, które dotyczą tysięcy polskich rodzin to „naprawdę duży kawał roboty”.

- To jest kwestia zbudowania lobby wokół projektu, zaplecza programowego, prawnego, a jednocześnie trafienia do 460. posłów - wyjaśnia Andrzej Maciejewski. - To wystarczy za wszystko! - dodaje.

Podczas przedstawiania uczestnikom spotkania sprawozdania ze swojej działalności, poseł sporo czasu poświęcił kryzysowi parlamentarnemu, który rozpoczął się w połowie grudnia. Podkreślił, że cały klub Kukiz`15 oczekuje od marszałka Sejmu wyciągnięcia konsekwencji wobec posłów, którzy blokowali mównicę sejmową i fotel marszałka Sejmu.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Spotkanie otwarte członków i sympatyków Kukiz`15 w Olsztynie

»

21-01-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl