Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-10-26 23:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Pięć partii w sejmie

Olsztyn24
(fot. sejm.gov.pl)
Dzisiaj (26.10) późnym wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła komunikat o zbiorczych wynikach głosowania na listy kandydatów na posłów w skali kraju. To oznacza, że znane są już nazwy partii, które przekroczyły progi wyborcze (8% dla koalicji i 5% dla partii), i które będą uczestniczyć w podziale mandatów poselskich w poszczególnych okręgach wyborczych.

Według komunikatu PKW do sejmu wejdą przedstawiciele następujących partii: Prawo i Sprawiedliwość (partia uzyskała w skali kraju 37,58% ważnie oddanych głosów), Platforma Obywatelska (24,09% głosów), KUKIZ`15 (8,81% głosów), Nowoczesna Ryszarda Petru (7,60% głosów) i Polskie Stronnictwo Ludowe (5,13% głosów.

Progów wyborczych nie przekroczyły: Zjednoczona Lewica (7,55% głosów), Partia Korwin (4,76%) i Partia Razem (3,62% głosów).
R E K L A M A
banner
Teraz komunikat PKW zostanie przekazany do okręgowych komisji wyborczych, gdzie zostaną rozdzielone mandaty. Przypomnijmy, że w okręgu nr 85 (olsztyńskim) wybieraliśmy 10 posłów, natomiast w okręgu nr 84 (elbląskim) do rozdziału jest 8 mandatów.

PKW zapowiedziała, że nazwiska nowych posłów poznamy we wtorek po południu.
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl