Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-01-23 15:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Powiedz „Wspieram region” i zostaw tu swój 1 procent

Olsztyn24
Podpisanie listu intencyjnego | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin wraz z ambasadorami akcji rozpoczął dzisiaj (23.01) tegoroczną edycję kampanii „Wspieram region” podpisaniem z przedstawicielem Rady Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego listu intencyjnego w sprawie koordynacji działań podejmowanych w ramach tej akcji społecznej.

Celem organizowanej od 2010 roku przez samorząd województwa akcji jest zachęcanie mieszkańców regionu do przekazywania 1 procenta swojego podatku na rzecz organizacji pozarządowych z Warmii i Mazur. Tegoroczne działania wzmocnione zostaną o głos honorowych ambasadorów: Iwony Pavlović – tancerki, wielokrotnej mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim oraz sędzi w wielu międzynarodowych konkursach tanecznych; Pawła Matrackiego – najmłodszego w historii polskiego fryzjerstwa mistrza Polski seniorów, od 2001 roku członka Narodowej Kadry Fryzjerstwa Polskiego; Pawła Woickiego - siatkarza, kapitana zespołu Indykpolu AZS Olsztyn; Henryki Bochniarz - ekonomistki, prezydent Konfederacji Lewiatan; zespołu Enej; muzyka Norbiego; kierowcy rajdowego Krzysztofa Hołowczyca i mistrza fryzjerstwa Andrzeja Matrackiego.

Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie podaje, że liczba płatników podatku dochodowego od osób fizycznych, którzy złożyli zeznanie za rok 2015 to 902 tys. osób. 1 procent swojego podatku na rzecz OPP zdecydowało się przekazać 421 tys. osób, co przełożyło się na kwotę 16,3 mln zł, z czego 4,3 mln zł zostało w regionie.
R E K L A M A
banner
W całej Polsce z 1 procenta skorzystać w tym roku może ponad 600 fundacji i stowarzyszeń. Wielu podatników nadal jednak nie przekazuje tych środków. Na Warmii i Mazurach pieniądze przekazać można jednej z ponad 300. organizacji pożytku publicznego. Ich szczegółowa lista dostępna jest na stronie internetowej www.wspieramregion.pl

Więcej informacji dostępnych jest w zapisie wideo dzisiejszego spotkania. Zapraszamy do zapoznania się z nim.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Spotkanie ws. kampanii społecznej „Wspieram region”

23-01-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl