Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
KWP | 2017-01-26 14:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Policyjne patrole na narciarskich stokach

Olsztyn24
(fot. archiwum)
Policjanci z Warmii i Mazur pojawią się na stokach naszego regionu. Głównym zadaniem funkcjonariuszy pracujących na zorganizowanych terenach narciarskich będą działania prewencyjne, mające wpływ na szeroko pojęte bezpieczeństwo. Funkcjonariusze z naszego garnizonu już przeszli szkolenie merytoryczne i praktyczne z zakresu zapewnienia bezpieczeństwa miłośnikom „białego szaleństwa”.

Z inicjatywy zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Olsztynie mł. insp. Arkadiusza Sylwestrzaka policjanci z Warmii i Mazur będą strzegli porządku oraz zapewnią bezpieczeństwo na zorganizowanych stokach narciarskich w województwie. Wczoraj (25.01) czworo policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie przeszło szkolenie praktyczne na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie, a dzień wcześniej szkolenie merytoryczne. Funkcjonariusze z OPP będą pełnili służbę na stokach od przyszłego tygodnia. Oficjalne otwarcie sezonu odbędzie się w Mrągowie 31.01.2017 roku na Górze Czterech Wiatrów.

Jest to swoiste novum, jeśli chodzi o nasze województwo. Policjanci pracujący na stokach mają prawo legitymować, pouczać, będą także pilnowali porządku oraz reagować na niebezpieczne i niezgodne z prawem zachowania. Policjanci będą patrolować nie tylko nartostrady, ale także ich okolice, drogi dojazdowe i parkingi.
R E K L A M A
banner
Podstawowym zadaniem policjantów na stokach narciarskich będzie działanie prewencyjne, mające wpływ na szeroko pojęte bezpieczeństwo.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl