Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-01-27 15:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Święto pracowników urzędów pracy na Warmii i Mazurach

Olsztyn24
Święto Publicznych Służb Zatrudnienia na Warmii i Mazurach 2017 | Więcej zdjęć »
Sale kopernikowskie olsztyńskiego zamku gościły dzisiaj (27.01) reprezentację pracowników urzędów pracy działających na Warmii i Mazurach. W tym reprezentacyjnym obiekcie marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie, w ramach obchodów Święta Publicznych Służb Zatrudnienia, zorganizowali uroczystą konferencję pod hasłem „Znaczenie migracji dla rynku pracy”.

Święto pracowników publicznych służb zatrudnienia w naszym kraju obchodzone jest corocznie 27 stycznia, na mocy zapisu ustawy z 16 grudnia 2010 r. w ramach nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Upamiętnia ono podpisanie w dniu 27 stycznia 1919 r. przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego dekretu o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami. Dokument ten jest uznawany za początek Publicznych Służb Zatrudnienia w Polsce. Tego dnia w 1919 roku utworzono w II Rzeczypospolitej Państwowe Urzędy Pośrednictwa Pracy, będące ważnym instrumentem walki z bezrobociem. Polska była jednym z pierwszych krajów europejskich, które powołały do życia państwową służbę zatrudnienia.

Jak co roku, w uroczystości z okazji święta pracowników urzędów pracy udział wzięli znakomici goście, m.in. marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, wojewoda Artur Chojecki, przewodniczący sejmiku województwa Piotr Żuchowski, wicemarszałek województwa Miron Sycz i wiceprezydent Olsztyna Jarosław Słoma.
R E K L A M A
banner
Podczas konferencji zostały wręczone Medale za Długoletnią Służbę nadawane przez Prezydenta RP, nagrody i dyplomy Marszałka Województwa oraz statuetki dla wyróżniających się instytucji rynku pracy, których działalność w minionym roku szczególnie wyróżniała się na tle pozostałych.

W tym roku statuetki z rąk marszałka województwa odebrali dyrektorzy:

» Powiatowego Urzędu Pracy w Nidzicy jako wyróżnienie I stopnia za „Szczególne osiągnięcia w zakresie łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej w 2016 roku”,
» Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Mieście Lubawskim jako wyróżnienie II stopnia za „Szczególne osiągnięcia w zakresie łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej w 2016 roku”,
» Powiatowego Urzędy Pracy w Gołdapi jako wyróżnienie III stopnia za „Szczególne osiągnięcia w zakresie łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej w 2016 roku”.

Uroczystość uzupełniło wystąpienie wicedyrektora Urzędu Statystycznego w Olsztynie Janusza Pappelbona, poświęcone migracji mieszkańców Warmii i Mazur oraz znaczeniu migracji dla rynku pracy. Były też okolicznościowe wystąpienia i akcenty muzyczne w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej Casio w Olsztynie i Kwartetu smyczkowego Avista z Olsztyna.

Więcej o uroczystości na naszych filmach i zdjęciach.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Święto Publicznych Służb Zatrudnienia na Warmii i Mazurach 2017 (1)

27-01-2017

image galeria
Święto Publicznych Służb Zatrudnienia na Warmii i Mazurach 2017 (2)

27-01-2017

image galeria
Święto Publicznych Służb Zatrudnienia na Warmii i Mazurach 2017 (3)

27-01-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl