Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2017-01-27 21:51 | Rozmiar tekstu: A A A

PO przygotowuje się do przyspieszonych wyborów

Olsztyn24
Konferencja prasowa Grzegorza Schetyny w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W olsztyńskim Hotelu Omega obradowała dzisiaj (27.01) Rada Regionu Platformy Obywatelskiej RP. Gośćmi specjalnymi spotkania byli Grzegorz Schetyna - przewodniczący PO oraz Stanisław Gawłowski - sekretarz generalny PO. Obecni byli również parlamentarzyści i samorządowcy wybrani na swoje funkcje z list Platformy.

Powody spotkania tak szerokiego grona członków partii, podczas konferencji prasowej przed posiedzeniem Rady Regionu, wyjaśnili Jacek Protas - przewodniczący PO na Warmii i Mazurach oraz Grzegorz Schetyna.

- Dzisiaj w ramach aktywności szefostwa Platformy Obywatelskiej i klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej jesteśmy w Olsztynie po to, żeby spotkać się z członkami Platformy Obywatelskiej na posiedzeniu Rady Regionu, rozszerzonym o naszych samorządowców - powiedział Jacek Protas. - Te aktywności w ostatnim czasie są bardzo rozwinięte, bowiem nie tylko spotykamy się z naszymi członkami, ale również nasz klub parlamentarny, co drugi tydzień jeździ do regionów, do powiatów, po to, żeby rozmawiać z Polakami.
R E K L A M A
banner
- Czas jest szczególny, czas podejmowania twardych decyzji - dodał Grzegorz Schetyna. - Angażujemy się w referendum organizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w sprawie złej reformy polskiej szkoły, rozmawiamy o przyszłości samorządu. Idea dobrej samorządności jest zagrożona. Dlatego dzisiaj będziemy rozmawiać również o tym, jak bronić polski samorząd, jak bronić samorządowców, jak bronić ideę władzy, która jest bliska ludziom. Jest pokusa scentralizowania państwa, więc Platforma Obywatelska będzie przeciwko temu protestować.

Pytany o spekulacje dot. przyspieszenia wyborów samorządowych Grzegorz Schetyna, potwierdził, że również do niego takie informacje docierają.

- Przyspieszenie wyborów jest pewne - stwierdził przewodniczący PO. - Jeżeli słyszymy, że bardzo gorąco i intensywnie politycy PiS zapewniają, iż nie będzie przyspieszonych wyborów, to moje doświadczenie polityczne mi mówi, że jest coś „na rzeczy”. Chcesz pokoju, szykuj się do wojny. Więc my będziemy gotowi. Jutro, na posiedzeniu Rady Krajowej PO w Warszawie, powołamy pełnomocników ds. wyborów samorządowych.

Co więcej mieli do powiedzenia uczestnicy konferencji prasowej, można zobaczyć i usłyszeć w naszej wideorelacji z tego wydarzenia. Czytelnikom udostępniamy również nagranie wideo z otwarcia posiedzenia Rady Regionu PO, w  którego merytorycznej części dziennikarze nie mogli uczestniczyć.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [7]
~Kibic73 / 2017-01-30 16:46
Kurde jak ja się cieszę że te towarzystwo wzajemnej adoracji już nigdy nie będzie rządzić i z dużymi szansami do wyborów parlamentarnych się całkiem rozwali. Cytując klasyka z ich koryta; SORY TAKI MAMY KLIMAT. Ale się cieszę.
~KIK / 2017-01-30 10:24
Kto pisze takie głupie komentarze. Ktoś kto oglądał konferencję prasową, chyba widzi uśmiechnięte twarze, przedstawicieli PO," a nie złość, rozpacz i nienawistne miny". To jest po prostu śmieszne,że ktoś nie potrafi nawet skomentować tego co widzi i wszyscy widzą, więcej obiektywizmu. Pozdrawiam serdecznie, otwórzcie oczy.
~PiS górą / 2017-01-29 15:52
Gołym okiem widać, że to partia skłócona, podzielona. Nienawistne miny, złość i rozpacz - tylko to widać na twarzach działaczy. Widać to rozdarcie: czy wybrać zimne termy czy wycieczkę w kozaczkach :-) do Dubaju. Jeszcze chciałoby się być ministrem lub przeciąć wstęgę w fabryce śmieci ze śmieci, albo udzielić dobrej rady.... ale już nikt nie słucha, nikt nie zagłosuje, nikt nie nagra, nikt nie wierzy......................
~Ferdek / 2017-01-28 21:33
Podczas obrad rady regionu PEŁO przypadkowy gość hotelu Omega zapytał ich lidera: "Czy to prawda, że wśród was są ludożercy?". Lider odparł stanowczo i z zaciśniętymi pięściami : "Nieprawda, ostatniego zjedliśmy w zeszłym tygodniu". :-)
~Nie wasz elektorat / 2017-01-28 17:53
Cytat z wypowiedzi Protasa: "Te aktywności w ostatnim czasie są bardzo rozwinięte, bowiem nie tylko spotykamy się z naszymi członkami, ale również nasz klub parlamentarny, co drugi tydzień jeździ do regionów, do powiatów, po to, żeby rozmawiać z Polakami". Rozmawiać z Polakami to mieliście czas przez ostatnie 8 lat. Ale wtedy rozmiękliście o nas "U Sowy". Bieńkowska z PO powiedziała nmą w twarz, że jesteśmy idiotami lub złodziejami. Swoje dołożył Sikorski. Potem usłyszeliśmy, że państwo polskie nie działa. Że nasza ojczyzna to .... i kamieni kupa. MOŻE JUŻ WY O TEJ POLSCE NIE ROZMAWIAJCIE, BO WSZYSTKO ZOSTAŁO JUŻ POWIEDZIANE I.................NAWET NAGRANE.
~sushi / 2017-01-28 17:49
Maria coś taka niewyraźna.
~el-gitaro / 2017-01-28 17:19
Ostatni kwik... a potem pa, pa platformo.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa Grzegorza Schetyny w Olsztynie

»

27-01-2017

image
Otwarcie posiedzenia Rady Regionu Platformy Obywatelskiej

»

27-01-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl