Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-01-27 21:51 | Rozmiar tekstu: A A A

PO przygotowuje się do przyspieszonych wyborów

Olsztyn24
Konferencja prasowa Grzegorza Schetyny w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W olsztyńskim Hotelu Omega obradowała dzisiaj (27.01) Rada Regionu Platformy Obywatelskiej RP. Gośćmi specjalnymi spotkania byli Grzegorz Schetyna - przewodniczący PO oraz Stanisław Gawłowski - sekretarz generalny PO. Obecni byli również parlamentarzyści i samorządowcy wybrani na swoje funkcje z list Platformy.

Powody spotkania tak szerokiego grona członków partii, podczas konferencji prasowej przed posiedzeniem Rady Regionu, wyjaśnili Jacek Protas - przewodniczący PO na Warmii i Mazurach oraz Grzegorz Schetyna.

- Dzisiaj w ramach aktywności szefostwa Platformy Obywatelskiej i klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej jesteśmy w Olsztynie po to, żeby spotkać się z członkami Platformy Obywatelskiej na posiedzeniu Rady Regionu, rozszerzonym o naszych samorządowców - powiedział Jacek Protas. - Te aktywności w ostatnim czasie są bardzo rozwinięte, bowiem nie tylko spotykamy się z naszymi członkami, ale również nasz klub parlamentarny, co drugi tydzień jeździ do regionów, do powiatów, po to, żeby rozmawiać z Polakami.
R E K L A M A
banner
- Czas jest szczególny, czas podejmowania twardych decyzji - dodał Grzegorz Schetyna. - Angażujemy się w referendum organizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w sprawie złej reformy polskiej szkoły, rozmawiamy o przyszłości samorządu. Idea dobrej samorządności jest zagrożona. Dlatego dzisiaj będziemy rozmawiać również o tym, jak bronić polski samorząd, jak bronić samorządowców, jak bronić ideę władzy, która jest bliska ludziom. Jest pokusa scentralizowania państwa, więc Platforma Obywatelska będzie przeciwko temu protestować.

Pytany o spekulacje dot. przyspieszenia wyborów samorządowych Grzegorz Schetyna, potwierdził, że również do niego takie informacje docierają.

- Przyspieszenie wyborów jest pewne - stwierdził przewodniczący PO. - Jeżeli słyszymy, że bardzo gorąco i intensywnie politycy PiS zapewniają, iż nie będzie przyspieszonych wyborów, to moje doświadczenie polityczne mi mówi, że jest coś „na rzeczy”. Chcesz pokoju, szykuj się do wojny. Więc my będziemy gotowi. Jutro, na posiedzeniu Rady Krajowej PO w Warszawie, powołamy pełnomocników ds. wyborów samorządowych.

Co więcej mieli do powiedzenia uczestnicy konferencji prasowej, można zobaczyć i usłyszeć w naszej wideorelacji z tego wydarzenia. Czytelnikom udostępniamy również nagranie wideo z otwarcia posiedzenia Rady Regionu PO, w  którego merytorycznej części dziennikarze nie mogli uczestniczyć.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa Grzegorza Schetyny w Olsztynie

27-01-2017

image galeria
Otwarcie posiedzenia Rady Regionu Platformy Obywatelskiej

27-01-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl