Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email waclawbr | 2016-10-03 17:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Politycy Platformy Obywatelskiej zaprezentowali nowe kierunki działania partii

Olsztyn24
Uczestnicy konferencji prasowej | Więcej zdjęć »
Wczoraj w Gdańsku odbyła się konwencja programowa Platformy Obywatelskiej, podczas której została przyjęta Deklaracja Programowa Platformy Obywatelskiej Polska Obywatelska 2.0. Dzisiaj (3.10) liderzy olsztyńskich struktur partii, podczas konferencji prasowej, zaprezentowali zawarte w deklaracji główne kierunki działania PO na najbliższe miesiące i lata. Przy okazji złożyli też trochę szczegółowych zobowiązań, które - zdaniem polityków - spowodują, że „polskim rodzinom będzie się żyło lepiej”.

- Polska Obywatelska to Polska, w której chcemy, aby Polakom żyło się lepiej, to lepsze życie dla polskich rodzin - powiedział Janusz Cichoń, poseł, wiceprzewodniczący Regionu PO na Warmii i Mazurach. - Dariusz Rosati powiedział wczoraj w Gdańsku, że „lepsze jest wrogiem dobrego”, co w gruncie rzeczy oznacza, że ten nasz program „lepsze życie” jest wrogiem programu „dobra zmiana”, bo ta „dobra zmiana” nie jest dobra. Mamy do czynienia z psuciem państwa, jego fundamentów. To co się dzieje w gospodarce i finansach publicznych, w polskich szkołach, w armii, w służbie zdrowia, czy na arenie międzynarodowej, to wszystko nas przeraża, ale też zmobilizowało nas do tego, aby przygotować deklarację programową.

Więcej o nowych kierunkach działania powiedzieli inni uczestnicy konferencji: Robert Szewczyk, Danuta Ciborowska, Halina Ciunel, Łukasz Łukaszewski, Ewa Zakrzewska, Marcin Kuchciński i Jarosław Słoma. Co mieli do przekazania mieszkańcom Olsztyna, można usłyszeć na nagranym przez nas filmie wideo.
R E K L A M A
banner
Wśród licznych deklaracji i obietnic na wypadek przejęcia władzy przez Platformę Obywatelską po następnych wyborach parlamentarnych, można zwrócić uwagę na te, które skutkować będą zwiększeniem zasobności portfeli Polaków, ale jednocześnie zwiększą wydatki z budżetu państwa. Wśród tych propozycji są m.in. bony na leki dla wszystkich potrzebujących, czeki dla rodzin potrzebujących społecznego wsparcia, przywrócenie procedury in vitro i jej dofinansowania, a przede wszystkim objęcie programem 500+ wszystkich dzieci do 18. roku życia.

Jak powiedział dziś odpowiedzialny za politykę społeczną w Olsztynie wiceprezydent Jarosław Słoma, w naszym mieście jest 31 tys. niepełnoletnich mieszkańców, wsparcie z programu 500+ otrzymuje tylko około 13. tys. dzieci (ok. 40%).

- Platforma Obywatelska zmieni ten program, wprowadzi sprawiedliwe zasady wsparcia - zadeklarował Jarosław Słoma. - Nie ma żadnego uzasadnienia, żeby wsparcia nie otrzymywały rodziny lub samotne matki utrzymujące tylko jedno dziecko.

Zapytaliśmy uczestników konferencji, jak zamierzają pokryć zwiększone wydatki budżetu państwa na zrealizowanie składanych dziś zobowiązań? Czy ich zobowiązania nie są jednak kolejnym festiwalem obietnic bez pokrycia?

- Platforma Obywatelska jest partią, która zachowuje się racjonalnie - odpowiedział Janusz Cichoń. - Jeżeli składamy deklaracje, to są one obliczone na możliwości jakie generuje polska gospodarka, bez nakładania nadmiernych obciążeń na obywateli. To jest też kwestia odpowiedniego ukierunkowania środków, które są w dyspozycji państwa. To o czym dzisiaj mówiliśmy, to są nasze priorytety i na to środki muszą się znaleźć. Być może kosztem innych zadań, mniej istotnych z punktu widzenia interesów polskich rodzin.

- Wolna obywatelska Polska umie i będzie umiała się rządzić, ale pierwszym etapem, który bez wątpienia musi nastąpić, będzie czas porządkowania tego, co obecny rząd nam zafundował i zafunduje, dopiero później będziemy mogli wdrażać nasz program - podsumował Marcin Kuchciński.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [6]
~Jadwiga_Misiak / 2016-10-05 18:24
Jaka ta platforma jest proobywatelska. Wybudowane kilka lat temu Miejskie Przedszkole nr 5 przy ul. Gen. Maczka chcieli oddać w prywatne ręce. Na szczęście Obywatele sprzeciwili się skutecznie. Niestety do dnia dzisiejszego nie wybudowano normalnej drogi dojazdowej i chodników, które pozwoliłyby bezpieczniej dotrzeć rodzicom z dziećmi do przedszkola. Dziurawe, betonowe płyty, brak przejścia, a to wszystko w dobie Inwestycji Tramwajowej kosztującej kilkaset milionów złotych. Tym się zajmijcie szanowni Platformersi, nie tym co będzie, a tym co jest aktualnie najbardziej potrzebnym Olsztynianom.
~wot / 2016-10-05 11:04
Na "nowe kierunki" mieliście czas, całe osiem lat! Trzeba było wtedy je realizować. Teraz głos maja kobiety!
~Bloger / 2016-10-04 17:56
Oj, oj, oj :))))) Pan Cichoń odpowiedział "bardzo precyzyjnie" skąd Platforma weźmie środki na swoje puste obietnice: "... na to środki muszą się znaleźć. Być może kosztem innych zadań, mniej istotnych z punktu widzenia interesów polskich rodzin." Brawo panie Cichoń, wielki z pana znawca potrzeb polskich rodzin i finansów, naprawdę brawo !!! Tyle to jakikolwiek Kowalski może powiedzieć. Naprawdę nie wstyd panu ?
~ekonom / 2016-10-04 11:41
nie rozdawac pieniedzy tylko zostawiac podatki w wkieszeniach polakow
~allensteiner / 2016-10-03 22:24
Teraz kolejne partie będą się licytować, która rozda więcej pieniędzy? A czy jest pod dostatkiem żłobków i przedszkoli, czynnych w odpowiednich godzinach i cenach? Ile jest w szkołach klas liczących 30 dzieci albo więcej? Ile kilometrów chodników nie nadaje się do jeżdżenia dziecięcym wózkiem? Tych problemów nie rozwiąże dalsze rozdawanie po 500. Rozdawnictwo pieniędzy ćwiczyliśmy w latach 80-tych. Skutkiem nie był większy dobrobyt, tylko wyższe nominały banknotów.
~ja / 2016-10-03 22:06
LO mało
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa Platformy Obywatelskiej w Olsztynie [3.10.2016]

»

03-10-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.