Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2016-03-02 16:48 | Rozmiar tekstu: A A A

PO rusza na ratunek oświacie

Olsztyn24
Od lewej: Anna Wasilewska, Jacek Protas i Janusz Cichoń | Więcej zdjęć »
„Teraźniejszość i przyszłość polskiej szkoły” to tytuł konferencji, która odbyła się dzisiaj (2.03) w Hotelu Omega w Olsztynie. Wydarzenie zorganizowały Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska oraz Zarząd Regionu Warmińsko-Mazurskiego Platformy Obywatelskiej RP wiedzione - jak twierdzą ich przedstawiciele - chęcią przeciwdziałania (lub chociaż ograniczenia ich niekorzystnych skutków) zmianom w oświacie zapowiadanym przez rząd.

Celem konferencji skierowanej do samorządowców na co dzień zajmujących się zagadnieniami edukacyjnymi, a także przedstawicieli szkół i związków zawodowych była szeroka rozmowa na temat przyszłości polskiej szkoły, zwrócenie uwagi i przyjrzenie się zmianom podejmowanym przez rząd, szczególnie w sprawie organizacji pracy szkół i przedszkoli w kontekście zniesienia obowiązku szkolnego dla sześciolatków oraz planów likwidacji gimnazjów (konsekwencje dla uczniów, nauczycieli oraz organów prowadzących).

Dzisiejsza konferencja ma być jedną z wielu, które w najbliższym czasie odbędą się w naszym regionie. Zebrane w ich trakcie wnioski, pomysły i rozwiązania zostaną przekazane Minister Edukacji Narodowej Annie Zalewskiej.
R E K L A M A
banner
Więcej na temat działań podejmowanych w tym temacie przez rząd oraz PO w zapisie wideo z briefingu prasowego, który miał miejsce przed dzisiejszą konferencją. Zapraszamy do jego obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Briefing prasowy PO dot. zmian w oświacie

02-03-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl