Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Krzysztof Kozłowski | 2017-01-29 22:56 | Rozmiar tekstu: A A A
Puchar Polski III juniorów młodszych w szabli

Borkowska wypadła najlepiej

Olsztyn24
Weronika Borkowska (UKS Hajduczek Olsztyn) - fot. Krzysztof Kozłowski - wszystkie | Więcej zdjęć »
W sobotę (28.01) w Koninie odbył się Puchar Polski III juniorów młodszych w szabli. Był to ostatni klasyfikacyjny turniej tej kategorii wiekowej, z którego zdobyte punkty decydują o starcie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (OOM). Dlatego do Konina przyjechali najlepsi szabliści i szablistki z Polski. W sumie w zawodach wystartowało 160 szermierzy z 15 klubów. Olsztyn reprezentowało 17 zawodników - 12 z UKS Hajduczek oraz 5 z UKS Riposta.

- Jeśli chodzi o naszych zawodników, wystartowało 4 juniorów młodszych i 8 młodzików. Dla nich to ciągle zdobywanie doświadczenia w walkach ze starszymi, choć dzięki dobrym wynikom mają szansę na reprezentowanie Olsztyna i województwa na OOM - mówi trener UKS Hajduczek Adam Sobczyk. - Warto przypomnieć, że kategoria junior młodszy obejmuje zawodników z roczników 2000-2002. Prawo startu w Pucharach Polski mają również młodzicy, czyli zawodnicy z roczników 2003-2005.

Pierwsi rywalizację rozpoczęli chłopcy. 81 zawodników walczyło w dwóch fazach grupowych, w tym szabliści z Olsztyna: Filip Kusak, Oskar Kusak, Oliwier Kowalski, Piotr Kozłowski, Ignacy Ignaczewski i Krzysztof Rychta. Najlepiej w tej fazie wypadł Filip Kusak, zajmując w klasyfikacji 17. miejsce. Do fazy play off nie zakwalifikował się jedynie Oliwier Kowalski. Reszta zawodników, w pierwszych walkach pucharowych, musiała uznać wyższość swoich przeciwników: Ignaczewski przegrał z Piotrem Szczepaniakiem (Viktor Warszawa) 2:15; Rychta z Miłoszem Woniakiem (KKSZ Konin) 10:15; Filip Kusak z Gabrielem Jarkiem (KKSZ Konin) 12:15; Kozłowski z Piotrem Maikiem (AZS AWF Poznań) 4:15; Oskar Kusak z Łukaszem Filipkiem (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 6:15. W sumie 81. zawodników stoczyło 531 pojedynków, zadając 4.640 punktowanych trafień.

- Oczywiście jest niedosyt. Ale ma to być motywacja do dalszej pracy. Juniorami młodszymi są Ignacy i Krzysztof, reszta to młodzicy. Ich czas zwycięstw w Pucharach Polski jest jeszcze przed nimi - komentuje Adam Sobczyk.
R E K L A M A
banner
Jako drugie rywalizację rozpoczęły dziewczęta, 79 szablistek, w tym 11 zawodniczek z Olsztyna. UKS Hajduczek reprezentowały: Pola Domżalska, Aniela Kozłowska, Weronika Borkowska, Grażyna Płoska, Nina Kondrusik i Klaudia Malgrem. Ripostę: Aleksandra Romańczyk, Zuzanna Mikołajczyk, Dominika Trager, Anita Zaręba i Dominika Szymaniak. Najwyżej po fazie grupowej uplasowała się Aniela Kozłowska, zajmując 25. miejsce. Do fazy pucharowej nie zakwalifikowała się Dominika Szymaniak. Pierwszą walkę pucharową przegrały: Trager z Blanką Seredyńską (UKS 13 Białystok) 12:15; Kondrusik z Karoliną Bechynkową (Czechy) 10:15; Zaręba z Zuzanną Poradą (TMS Sosnowiec) 3:15. W pierwszej fazie pucharów spotkały się dwie zawodniczki Hajduczka Domżalska i Malgrem - 4:15. Swoje walki również wygrały: Romańczyk z Julią Nowicką (Szabla Brzoza) 15:9; Kozłowska z Jagodą Skowrońską (AZS AWF Warszawa) 15:6; Mikołajczyk z Aleksandrą Szwedą (TMS Sosnowiec), Płoska z Wiktorią Ziębacz (TMS Sosnowiec) 15:9.

W drugiej fazie play-off, w walce o najlepszą 16 turnieju, wszystkie zawodniczki przegrały swoje walki: Romańczyk z Martą Ziomek (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 8:15, Kozłowska z Natalią Gałecką (AZS AWF Warszawa) 9:15; Mikołajczyk z Weroniką Waleriańczyk (KKSZ Konin) 4:15; Malgrem z Emilią Rowińską  (AZS AWF Warszawa) 10:15; Płoska z Roksaną Bartosz (Dragon Łódź) 7:15.

Najlepiej z olsztyńskich zawodniczek w turnieju wypadła Weronika Borkowska (UKS Hajduczek Olsztyn). W pierwszej fazie pucharów pokonała Emilię Myrtę (TMS Sosnowiec) 15:6. W walce o najlepszą 16 turnieju wygrała z Ewą Zając (TMS Sosnowiec) 15:8. Dopiero w walce o najlepszą ósemkę pucharu musiała uznać wyższość Urszuli Kurzyny (UKS 13 Białystok) 9:15. W sumie w turnieju wystartowało 79 zawodniczek, stoczyły one 507 pojedynków, zadając 4.429 punktowanych trafień.

- Jestem zadowolony z postawy moich zawodników. Szczególnie cieszy bardzo dobra lokata Weroniki Borkowskiej. Jeśli chodzi o Anielę, to była ona najmłodszą zawodniczą turnieju, jedyną z rocznika 2005. Po tym turnieju w ogólnopolskiej klasyfikacji juniorów młodszych zajmuje 43. miejsce, a dzięki bardzo dobrym wynikom ma realne szanse na start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, jako najmłodsza zawodniczka w Polsce. Dzięki temu trzy nasze zawodniczki: Weronika, Klaudia i Aniela, wystartują w OOM - podkreśla trener UKS Hajduczek, Adam Sobczyk.

Krzysztof Kozłowski

******

Wyniki Pucharu Polski III

chłopcy:

1. miejsce - Marcin Lipiński (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
2. miejsce - Michał Batogowski (AZS AWF Warszawa)
3. miejsce - Jakub Broniszewski (Victor Warszawa)
3. miejsce - Piotr Sosulski (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
...
33. miejsce - Filip Kusak (UKS Hajduczek Olsztyn)
37. miejsce - Krzysztof Rychta (UKS Hajduczek Olsztyn)
51. miejsce - Piotr Kozłowski (UKS Hajduczek Olsztyn)
54. miejsce - Oskar Kusak (UKS Hajduczek Olsztyn)
64. miejsce - Ignacy Ignaczewski (UKS Hajduczek Olsztyn)
80. miejsce - Oliwier Kowalski (UKS Hajduczek Olsztyn)

dziewczęta:
1. miejsce - Marta Okine (AZS AWF Warszawa)
2. miejsce - Małgorzata Zawodniak (KKSZ Konin)
3. miejsce - Weronika Waleriańczyk (KKSZ Konin)
3. miejsce - Marta Ziomek (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
...
16. miejsce - Weronika Borkowska (UKS Hajduczek Olsztyn)
24. miejsce - Aniela Kozłowska (UKS Hajduczek Olsztyn)
25. miejsce - Grażyna Płoska (UKS Hajduczek Olsztyn)
26. miejsce - Klaudia Malgrem (UKS Hajduczek Olsztyn)
28. miejsce - Zuzanna Mikołajczyk (UKS Riposta)
30. miejsce - Aleksandra Romańczyk (UKS Riposta)
39. miejsce - Dominika Trager (UKS Riposta)
40. miejsce - Pola Domżalska (UKS Hajduczek Olsztyn)
46. miejsce - Nina Kondrusik (UKS Hajduczek Olsztyn)
51. miejsce - Anita Zaręba (UKS Riposta)
69. miejsce - Dominika Szymaniak (UKS Riposta)

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl