Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Krzysztof Kozłowski | 2016-09-04 23:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Najlepszym sprawdzianem jest rywalizacja

Olsztyn24
Olsztyńscy szabliści w Pucharze Polski II juniorów młodszych w Łodzi (Krzysztof Kozłowski - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Olsztyńscy szabliści są już po wakacjach. - Oczywiście czas wolny od nauki, to nie czas wolny od treningów - uśmiecha się Adam Sobczyk, trener UKS Hajduczek Olsztyn. Jego zawodnicy przez 21 wakacyjnych dni uczestniczyli w zgrupowaniach, podczas których doskonalili swoje umiejętności. - A najlepszym sprawdzianem są zawody - dodaje trener.

W weekend szabliści uczestniczyli w Pucharze Polski II juniorów młodszych w Łodzi, gdzie wystartowało w sumie 149 szablistów, w tym 73 zawodniczki z 12 polskich klubów i 76 zawodników z 14 klubów.

- Nasz klub reprezentowało 13 zawodników, w tym 5 juniorów młodszych i 8 młodzików - mówi Adam Sobczyk i wyjaśnia, że junior młodszy to zawodnik urodzony w latach 2000-2002, a młodzik 2003-2005. - Także nasi najmłodsi zawodnicy z rocznika 2005 musieli walczyć ze starszymi o 5 lat zawodnikami. Jest duża różnica między uczniem 5 klasy szkoły podstawowej a pierwszej liceum. Jednak okazało się, że nie zawsze robi to różnicę - uśmiecha się trener szablistów.
R E K L A M A
banner
Jako pierwsi rywalizowali chłopcy, w tym zawodnicy Hajduczka: IgnacyIgnaczewski (2001), Mikołaj Jurkiewicz (2001), Krzysztof Rychta (2002), Oliwier Kowalski (2005), Piotr Kozłowski (2003), Filip Kusak (2003), Oskar Kusak (2005), Kacper Staniszewski (2004). Po walkach grupowych do fazy pucharowej turnieju zakwalifikowali się: Ignaczewski Ignacy, Jurkiewicz Mikołaj, Krzysztof Rychta i Filip Kuska. Żadnemu z zawodników nie udało się wygrać pierwszej walki pucharowej. Jurkiewicz przegrał z Robertem Ziomkiem z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego 15:6, Rychta z Ksawerym Czajkowskim z Kolejarza 24 Katowice 15:14, Ignaczewski z Hubertem Glasnerem (KKSZ Konin) 15:4, a Kusak z Oskarem Pelińskim z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego 15:5.

W sumie stoczono 510 pojedynków i zadano 4389 trafień punktowanych.

Po chłopcach rywalizowały dziewczęta. Wśród 73 zawodniczek z całego kraju było 5 szablistek UKS Hajduczek Olsztyn: Weronika Borkowska (2001), Amelia Marczuk (2002), Pola Domżalska (2003); Aniela Kozłowska(2005) i Klaudia Malgrem (2003). Wszystkie po fazie grupowej zakwalifikowały się do play off. Pierwsze walki pucharowe przegrały: Weronika Borkowska z Julią Szymańską (KKSZ Konin) 15:8, Pola Domżalska z Wiktorią Ziębacz (TMS Sosnowiec) 15:5, zaś Amelia Marczuk z Weroniką Waleriańczyk (KKSZ Konin) 15:3. Zresztą okazało się, że ta zawodniczka stanęła na drodze pozostałych zawodniczek Hajduczka.

Aniela Kozłowska swoją pierwszą walkę pucharową wygrała, pewnie pokonując Justynę Nowik (UKS 13 Białystok) 15:7. W walce o najlepszą 16 turnieju spotkała się z Waleriańczyk, uznając jej wyższość 15:6. Podobnie Klaudia Malgrem wygrała pierwszą walkę pucharową pokonując Aleksandrę Lewandowską (Dragon Łódź) 15:4, w kolejnej walce pokonała Wiktorię Ziębacz (TMS Sosnowiec) 15:13, by w walce o najlepszą ósemkę turnieju ulec Weronice Waleriańczyk 8:15.

W sumie podczas 460 pojedynków szablistki zadały 3938 punktowanych trafień.

- Ogólnie występ szablistów UKS Hajduczek uważam za udany. Dziewięciu zawodników zakwalifikowało się do fazy pucharowej, co jest sukcesem. Oczywiście najbardziej cieszy postawa dziewcząt, w tym doskonałe 10. miejsce Klaudii Malgrem oraz 24. miejsce Anieli Kozłowskiej, najmłodszej zawodniczki turnieju, zresztą jedynej szablistki z rocznika 2005 startującej w zawodach - mówi Adam Sobczyk i podkreśla, że dla młodzików najważniejszym turniejem w tym roku będą najbliższe zawody w Koninie, których wyniki są brane pod uwagę w klasyfikacji zawodników przez Polski Związek Szermierczy.

Krzysztof Kozłowski

******
Wyniki Pucharu Polski II

Klasyfikacja końcowa - chłopcy:
1 miejsce -  Piotr Sosulski- Zagłębiowski Klub Szermierczy
2 miejsce – Hubert Glasner- KKSZ Konin
3 miejsce – Krzysztof Koptas- Dragon Łódź
3 miejsce – Franciszek Nowak - AZS AWF Warszawa
...
38 - Filip Kusak - UKS Hajduczek Olsztyn
43 - Krzysztof Rychta - UKS Hajduczek Olsztyn
49 - Mikołaj Jurkiewicz - UKS Hajduczek Olsztyn
55 - Ignacy Ignaczewski - UKS Hajduczek Olsztyn
66 - Oliwier Kowalski - UKS Hajduczek Olsztyn
68 - Piotr Kozłowski - UKS Hajduczek Olsztyn
73 - Kacper Staniszewski - UKS Hajduczek Olsztyn
75 - Oskar Kusak - UKS Hajduczek Olsztyn

Klasyfikacja końcowa - dziewczęta:
1 miejsce -  Małgorzata Zawodniak- KKSZ Konin
2 miejsce - Urszula Kurzyna - UKS 13 Białystok
3 miejsce - Weronika Maliszewska - UKS 13 Białystok
3 miejsce - Marta Okine-AZS AWF Warszawa
...
10 - Klaudia Malgrem - UKS Hajduczek Olsztyn
24 - Aniela Kozłowska - UKS Hajduczek Olsztyn
34 - Weronika Borkowska - UKS Hajduczek Olsztyn
44 - Pola Domżalska - UKS Hajduczek Olsztyn
58 - Amelia Marczuk - UKS Hajduczek Olsztyn

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl