Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-02-02 09:49 | Rozmiar tekstu: A A A

Na UWM powstała Warmińsko-Mazurska Strefa Matematyczna

Olsztyn24
Rektorat UWM w Olsztynie
Na Wydziale Matematyki i Informatyki UWM powstała Warmińsko-Mazurska Strefa Matematyczna – pierwszy niekomercyjny portal matematyczny w naszym regionie i jeden z pierwszych w Polsce. Pomysłodawcą i twórcą oraz operatorem strefy jest dr Zbigniew Paprzycki z Katedry Matematyki Stosowanej na Wydziale Matematyki i Informatyki. W prowadzeniu portalu uczestniczy także dr Stanisław Drozda. Strefa powstała w listopadzie 2016 r. i nadal jest budowana.

Portal pomaga lepiej uczyć się matematyki. Uczniowie znajdą w nim artykuły wyjaśniające problemy matematyczne, artykuły popularnonaukowe, rozszerzające zagadnienia szkolne, zadania i ich rozwiązania oraz materiały pomocnicze.
Strefa przedstawia wybrane szkoły osiągające dobre wyniki na zawodach matematycznych. Prezentuje także sylwetki wyróżniających się matematyków i uczniów.

- Do układania zadań i pisania artykułów zachęcam nauczycieli. Mają mnóstwo ciekawych pomysłów a strefa daje im okazje do wymiany poglądów. Niebawem chcę uruchomić forum, dzięki któremu będziemy mogli toczyć dyskusje i wymieniać się pomysłami – mówi dr Paprzycki.
R E K L A M A
banner
Po 2 miesiącach istnienia ze strefy korzystało 1200 uczniów i 210 nauczycieli.

Aby wejść do strefy trzeba wejść na stronę Wydziału Matematyki i Informatyki UWM – http://wmii.uwm.edu.pl/, a następnie kliknąć w menu po lewej stronie na zakładkę Konkursy dla szkół. Po otwarciu strony trzeba kliknąć w zakładkę Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych. Po otwarciu tej strony ujrzymy ikonę strefy, w którą trzeba kliknąć.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl