Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
FWM | 2017-02-02 11:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Zmiana solistki piątkowego koncertu w filharmonii

Olsztyn24
Aleksandra Zamojska (fot. archiw. FWM)
Z powodu choroby w piątkowym (3.02) koncercie symfonicznym w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej nie wystąpi Olga Pasiecznik. Jako solistkę usłyszymy tego wieczoru znakomitą sopranistkę Aleksandrę Zamojską, która podjęła się nagłego zastępstwa.

Aleksandra Zamojska działalność artystyczną rozpoczęła w Theatre des Champs-Èlysses w Paryżu jako Królowa Nocy i w Montpellier jako Pamina. Repertuar koncertowy artystki obejmuje liczne kompozycje od baroku do współczesności.

Jest solistką katedry w Salzburgu oraz współpracuje z archiwum M. Haydna - często wykonując nowo odkryte dzieła kompozytorów baroku. Interpretowała partie sopranowe napisane specjalnie dla niej: w 2007 w Madrycie w spektaklu „Zangezi”  H. Parra; a w 2008 roku z Ensemble Orchestral de Paris - w  oratorium „Et iterum venturus est”  P. Bannistera.
R E K L A M A
banner
W 2011 w Wiedniu została uhonorowana nagrodą „Złotej Sowy” za działalność artystyczną  upowszechniającą kulturę  polską za granicą.

W roku 2010 odtwarzała jedyna rolę żeńską w światowej premierze opery „Koukourgi” L. Cherubiniego  w Klagenfurcie. Z Bamberger Symphoniker pod dyrekcja S.Vladara wykonała cykl pieśni „Chantefleurs et Chantefables” W. Lutosławskiego transmitowane w Bayrischen Rundfunk.
    
W maju 2011 podczas festiwalu w Herrenhausen  wystąpiła w przygotowanym dla niej  performance-monodramie „Semele” Händla z kostiumami V. Westwood w reżyserii L.Engels i Kaleidoscop Ensemble. Spektakl został zaprezentowany na Sydney Festival   oraz Tongyeong TIMF (Korea). W Maribor  pod dyrekcją R. Tognetti brała udział w spektakl audiowizualnym z dziełami A. Pärta i M. Feldmann.

W latach 2011-13 Aleksandra Zamojska zaangażowana była jako solistka w Teatrze we Freiburgu. W roku 2014, zaproszona została przez austriackiego reżysera R. Freya, oraz W. Katschnera do odtworzenia partii Iphigenii w „Iphigenia auf Tauride” T. Traetty. Było to pierwsze wykonanie tej opery od 300 lat, odbyło się na barokowym festiwalu Winter in Schwetzingen. Iphigenia została powtórzona latem 2014 roku w Erlangen na Gluckfestspiele. Na Gluckfestspiele w Erlagen Zamojska interpretowała role Heleny w „Paride et Helena” Glucka.  W październiku 2014 zaprezentowała się w  „La voix humaine” Poulenca w reżyserii K. Bohna. Ta produkcja zapoczątkowała współpracę w ramach Theatergruppe Eigenregie.

W latach 2015-16 brała udział w Festiwalu Oper Barokowych w Warszawie, Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdrój, Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie. Obecnie przygotowuje partie Susanny w operze „Santa Susanna” Paula Hindemitha.

logo FWM
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl