Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-02-02 15:47 | Rozmiar tekstu: A A A

„Podwórka z Natury” wybrane!

Olsztyn24
Dr inż. arch. Wiesława Gadomska będzie nadzorować studentów zaangażowanych w realizację programu
Znane już są olsztyńskie podwórka, które wezmą udział w pilotażowej edycji programu „Podwórka z natury”. W trakcie naboru, który trwał od od 16 do 20 stycznia, wpłynęło siedem zgłoszeń. Do udziału w programie zakwalifikowane zostały trzy zgłoszenia. Wybrane podwórka położone są przy pl. Konsulatu Polskiego, ul. Warmińskiej oraz na zapleczu ul. Limanowskiego.

Kolejnym etapem będzie wybór organizacji pozarządowej, która wesprze grupy sąsiedzkie w tworzeniu koncepcji zagospodarowania przestrzeni oraz realizacji prac na podwórkach. W prace zaangażowani zostaną również studenci kierunku Architektura Krajobrazu na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, pod fachowym nadzorem dr inż. arch. Wiesławy Gadomskiej, którzy pomogą uczestnikom w zaprojektowaniu wymarzonego podwórka.

Program „Podwórka z Natury” jest realizowany w ramach wdrażania Miejskiego Programu Rewitalizacji Olsztyna 2020. Celem programu jest wzmocnienie integracji oraz pobudzenie aktywności mieszkańców oraz wykształcenie poczucia wpływu na najbliższe otoczenie, stanowiące miejsce zamieszkania. Rezultatem ma być również utworzenie atrakcyjnych przestrzeni pełnych zieleni, spełniających funkcje otwartego miejsca spotkań i integracji sąsiedzkiej.
R E K L A M A
banner
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl