Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-02-02 16:05 | Rozmiar tekstu: A A A

„Biała sobota” w olsztyńskich placówkach medycznych

Olsztyn24
W Białej sobocie weźmie udział olsztyńska poliklinika
W sobotę (4.02) obchodzony będzie Światowy Dzień Walki z Rakiem. Tego dnia w wybranych palcówkach olsztyńskiej służby zdrowia można skorzystać z bezpłatnych konsultacji onkologicznych.

Światowy Dzień Walki z Rakiem obchodzony jest po raz 17. Tego dnia możemy symbolicznie wyrazić swoją solidarność z pacjentami onkologicznymi, ale również zadbać o swoje zdrowie. W ramach tzw. białej soboty, która odbędzie się 4 lutego, osoby chętne będą mogły skorzystać z bogatej oferty bezpłatnych porad, konsultacji i badań onkologicznych, które będą świadczone w placówkach onkologicznych i hematoonkologicznych na terenie całego kraju w ramach programu Dnia Drzwi Otwartych. Poza konsultacjami i badaniami planowany jest szereg działań profilaktyczno-edukacyjnych.

Olsztyn przyłącza się do akcji. Z porad specjalistów można będzie skorzystać w dwóch placówkach: Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologicznym w Olsztynie oraz Samodzielnym Publicznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc.

- Lekarze pomogą zinterpretować wyniki, udzielą porad propagujących postawy prozdrowotne i czujność onkologiczną - zachęcają udziału pracownicy Samodzielnego Publicznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc. - Jeśli zajdzie potrzeba lekarze skierują do dalszej diagnostyki w naszej placówce. U osób ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową pomogą w wyborze sekwencji leczenia: chemioterapii, chirurgii czy radioterapii. Dodatkowo będzie możliwość wykonania pomiarów ciśnienia krwi oraz poziomu cukru.

Konsultacje w szpitalu pulmonologicznym obywać się będą od 10:00 do 13:00. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja w godzinach 8.00 – 14.00 pod nr. 89 532 29 70.
R E K L A M A
banner
Olsztyńska poliklinika oferuje konsultacje w Poradni Chirurgii Onkologicznej oraz Poradni Chemioterapii. Zaplanowano również warsztaty samobadania piersi oraz punkt informacyjny z materiałami edukacyjnymi z zakresu profilaktyki onkologicznej, zdrowego stylu życia realizowane przez studentów Koła Naukowego działającego przy Katedrze Onkologii Wydziału Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.

Propozycja polikliniki przedstawia się następująco:

1) w godz. 10.00–14.00 - otwarcie następujących poradni SP ZOZ MSWiA z W-MCO w Olsztynie, al. Wojska Polskiego 28 (wskazana wcześniejsza rejestracja telefoniczna: nr 089/539 85 20 w godz. 8.00 – 17.00):
» Poradnia Chirurgii Onkologicznej,
» Poradnia Chemioterapii,

2) w godz. 10.00–14.00 - poczekalnia przy Przychodni Onkologicznej SP ZOZ MSWiA z W-MCO w Olsztynie:
» rozpowszechnianie zapisów Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem,
» warsztaty samobadania piersi,
» punkt informacyjny z materiałami edukacyjnymi z zakresu profilaktyki onkologicznej, zdrowego stylu życia realizowane przez studentów Koła Naukowego działającego przy Katedrze Onkologii Wydziału Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl