Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Joanna Mieszczyńska | 2017-02-06 23:31 | Rozmiar tekstu: A A A

Lekcja historii z IPN

Olsztyn24
Lekcja tematyczna z historii w Gimnazjum nr 13 | Więcej zdjęć »
W Gimnazjum nr 13 w Olsztynie odbyła się dzisiaj (6.02) lekcja tematyczna z historii dla uczniów klasy I A. Zajęcia poprowadził Dawid Zagził, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie. Gimnazjum nr 13 to pierwsza szkoła w województwie warmińsko - mazurskim, w której testowano lekcję przygotowaną przez IPN.

W czasie spotkania nawiązano do zagadnień znanych uczniom, w tym początków judaizmu. Dyskutowano o przyczynach rodzących się nacjonalizmów i szowinizmu, działaniach podejmowanych przez władze nazistowskie wobec ludności żydowskiej i skutkach skrajnych postaw. Na podstawie przygotowanych źródeł historycznych oraz ilustracji obrazujących wydarzenia historyczne gimnazjaliści analizowali sytuację ludności żydowskiej w Europie.

Zajęcia dostarczały uczniom nowej wiedzy, która będzie pomocna w przygotowaniu młodzieży do wiosennego wyjazdu na Marsz Żywych do Muzeum Auschwitz-Birkenau.
R E K L A M A
banner
Joanna Mieszczyńska
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl