Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-02-08 13:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Strażacy podsumowali ubiegłoroczną działalność

Olsztyn24
Narada roczna warmińsko-mazurskich strażaków | Więcej zdjęć »
W obecności wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego i zastępcy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Marka Jasińskiego, warmińsko-mazurscy strażacy podsumowali swoją działalność w roku 2016. Narada, podczas której strażacy przedstawili stosowne sprawozdania i oceny odbyła się w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP przy ul. Porannej w Olsztynie.

Według danych przedstawionych przez komendanta wojewódzkiego PSP w Olsztynie st. bryg. Mirosława Hołubowicza, w 2016 roku strażacy z Warmii i Mazur mieli nieco więcej pracy niż rok wcześniej. Liczba zdarzeń, w związku z którymi strażacy musieli interweniować, wzrosła o 93 (0,5%). Zdarzeń takich strażackie statystyki zarejestrowały 19 560, w tym 5 677 pożarów oraz 12 885 miejscowych zagrożeń (w tym wypadki i kolizje drogowe, usuwanie skutków wichur a także zdarzenia związane z wyrojeniami owadów). Do strażaków dotarło też 998 alarmów fałszywych, co stanowiło aż 5,1% wszystkich alarmowych zawiadomień.

Liczba docierających do strażaków zgłoszeń powodowała, że częstotliwość podejmowania akcji ratowniczych przez była stosunkowo duża. Średnio strażacy na Warmii i Mazurach interweniowali co 27 minut, w tym do pożarów wyjeżdżali przeciętnie co 93 minuty, a do innych zdarzeń co 41 minut. Fałszywe alarmy stawiały strażaków w gotowości prawie co 9 godzin.
R E K L A M A
banner
W części uroczystej narady, oprócz sprawozdania z działalności przedstawionego przez komendanta Hołubowicza, uczestnicy narady wysłuchali jeszcze okolicznościowych przemówień wojewody Artura Chojeckiego, wiceprezesa ZW OSP RP w Olsztynie druha Ryszarda Harasima i zastępcy KGP PSP st. bryg. Jasińskiego. Odbyła się także dekoracja 23 strażaków odznakami „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”.

Szczegółową analizę i ocenę swojej ubiegłorocznej działalności strażacy przeprowadzili w drugiej, roboczej części narady.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Podsumowanie roku 2016 w warmińsko-mazurskiej Straży Pożarnej

08-02-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl