Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-02-10 16:34 | Rozmiar tekstu: A A A

Pracownicy MOK oskarżają. Dyrektor zapowiada kroki prawne.

Olsztyn24
Briefing prasowy dyrektor MOK w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Sytuacja w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie komplikuje się. Taki wniosek mogli wysnuć dziennikarze lokalnych mediów, którzy zostali zaproszeni na dzisiejszy (10.02) briefing prasowy dyrektor tej instytucji kultury, Agnieszki Kołodyńskiej. Oskarżona przez troje swoich pracowników o mobbing (również o charakterze seksualnym) oraz niegospodarność, dyrektor zapowiada podjęcie kroków prawnych w celu obrony swojego dobrego imienia.

Sprawa zaczęła się w grudniu ubiegłego roku od zawiadomienia przez troje pracowników MOK Urzędu Miasta Olsztyna oraz Państwowej Inspekcji Pracy o stosowaniu wobec nich mobbingu przez dyrektor Kołodyńską. Jedna z osób podniosła w zawiadomieniu również, że mobbing ten miał wobec niej podtekst seksualny. Prezydent Olsztyna wydał 17 stycznia zarządzenie o powołaniu komisji, która będzie miała za zadanie zbadać, czy w Miejskim Ośrodku Kultury dochodzi do mobbingu.

- Z całą stanowczością oświadczam, że stawiane mi zarzuty są bezpodstawne i oparte na kłamstwach - stwierdziła Agnieszka Kołodyńska podczas dzisiejszego briefingu. - Ten skandaliczny atak na moją osobę stanowi próbę zniszczenia mojego imienia. Początkowo wydawało mi się to groteskowe, ale te osoby posunęły się za daleko i nie zamierzam tego dłużej tolerować, a tym bardziej nie będę w tej sprawie milczeć. Nie pozwolę zastraszyć się grupce osób, która dla swoich nikczemnych celów próbuje mnie upokorzyć i poniżyć.
R E K L A M A
banner
Dyrektor poinformowała, że w związku z zaistniałą sytuacją zamierza podjąć kroki prawne wobec osób, które ją pomawiają.

- Wytoczę sprawy sądowe wszystkim szkalującym mnie osobom -
stwierdziła. - Zapewniam, że nikomu nie pozwolę na bezkarne szarganie mojego dobrego imienia. Nie ma i nie będzie mojej zgody na oczernianie mnie w tak haniebny sposób.

Pytana przez dziennikarzy gospodyni spotkania odniosła się również do obecnego funkcjonowania MOK. Stwierdziła, że program i pozostałe zadania statutowe są realizowane na bieżąco, zaś wspomniane osoby nadal są pracownikami ośrodka (obecnie zatrudnionych jest 63 osoby, w tym jedna przebywa na długoterminowym zwolnieniu lekarskim). Odparła również zarzuty o niegospodarność.

Wystąpienie dyrektor Kołodyńskiej dołączamy w filmie wideo, zapraszamy do jego obejrzenia.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Briefing prasowy dyrektor MOK w Olsztynie

10-02-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl