Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2017-02-16 12:47 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzień otwarty w fajnej szkole

Olsztyn24
Dzień Otwarty w Zespole Szkół Gastronomiczno Spożywczych w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Kiedy rozpoczyna się rok szkolny? 1 września - odpowie większość pytanych. Trzeba jednak pamiętać, że dla dyrekcji szkół i nauczycieli rok szkolny zaczyna się na długo przed pierwszym powakacyjnym dzwonkiem. Bo żeby ten dzwonek miał dla kogo zabrzmieć, szkoły muszą postarać się o uczniów. Z myślą o przyszłości olsztyńskie szkoły zawodowe zorganizowały więc dzisiaj (16.02) dni otwarte w swoich placówkach. Gimnazjalistów z Olsztyna i pobliskich miejscowości zaprosił m.in. Zespół Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie.

- Bardzo nam zależy, żeby młodzież, która rozpoczyna u nas naukę, była świadoma tego, na co może liczyć - mówi Małgorzata Świech-Twarowska, dyrektor ZSGS w Olsztynie. - Dlatego, żeby przybliżyć naszą szkołę, organizujemy spotkania z gimnazjalistami i dni otwarte, które dzisiaj odbywają się we wszystkich ośmiu olsztyńskich zespołach szkół zawodowych.

Olsztyński „Gatronomik” swoją ofertę przedstawiał w będącym chlubą szkoły budynku szkoły z pracowniami technologicznymi przy ul. Wyszyńskiego 16. I prezentacja nie była „sztywnym” wykładem ex cathedra, lecz dynamicznym pokazem możliwości i warunków kształcenia oraz umiejętności młodych ludzi, którzy już wcześniej zdecydowali się zdobywać zawód w Zespole Szkół Gastronomiczno-Spożywczych.
R E K L A M A
banner
- Tegorocznym absolwentom gimnazjów proponujemy podjęcie nauki w trzyletniej szkole branżowej I stopnia (odpowiednik dotychczasowych zasadniczych szkół zawodowych, które w nowym systemie oświatowym nie będą istnieć - red.) lub w czteroletnim technikum - mówi Małgorzata Świech-Twarowska. -  W szkole branżowej będzie można zdobyć zawód cukiernika lub kucharza, natomiast w technikum kształcić będziemy na kierunkach technik żywienia i usług gastronomicznych, technik technologii żywności i kelner.

w nowym roku szkolnym 2017/2018 dyrekcja ZSGS planuje utworzyć sześć klas pierwszych: w szkole branżowej I stopnia - jedną klasę w zawodzie cukiernik i jedną klasę w zawodzie kucharz, a w technikum - jedną klasę w zawodzie technik technologii żywności, jedną klasę w zawodzie technik kelner oraz dwie klasy w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Łącznie jest to co najmniej 180 miejsc w pierwszych klasach. Czy znajdzie się tylu kandydatów? Dyrektor Świech-Twarowska jest przekonana, że tak. Bo?

- Po pierwsze, kształcimy w zawodach, w których pracownicy są poszukiwani na rynku pracy. Po naszej szkole każdy znajdzie pracę - wyjaśnia pani dyrektor. - Po drugie, jesteśmy fajną szkołą, w której dzieje się dużo ciekawych rzeczy, w której jest sympatycznie. I dlatego zapraszamy do nas!
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~Km / 2017-02-24 04:06
Żeby by
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Dzień Otwarty w Zespole Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie

»

16-02-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl