Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2016-12-07 17:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Agencja Rynku Rolnego promowała tradycyjną żywność

Olsztyn24
Wykłady i degustacja tradycyjnej żywności w ZSGS w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Oparte na tradycyjnych recepturach produkty Zakładu Wędliniarskiego Flis-Pol z Miłomłyna, Gminnej Spółdzielni w Dźwierzutach oraz Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Olecku zaprezentowano dziś (7.12) w Zespole Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie. Połączone z degustacją znakomitej jakości nabiału, wędlin i pieczywa wytwarzanego na Warmii i Mazurach prezentacje zorganizował Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Olsztynie.

- Organizowane przez nas, wspólnie z członkami Regionalnej Izby Gospodarczej Żywności Naturalnej i Tradycyjnej, zajęcia w szkołach o profilu gastronomicznym mają na celu przybliżenie młodzieży zalet i walorów żywności produkowanej w sposób tradycyjny - mówi Dariusz Wasiela, dyrektor olsztyńskiego oddziału Agencji Rynku Rolnego. - Bardzo ważne jest też, aby przyszli restauratorzy, kucharze, piekarze posiedli wiedzę o miejscu i historii produkcji lokalnych wyrobów. Jestem przekonany, że ci młodzi ludzie, dla których obecnie organizujemy takie spotkania, w przyszłości zmienią nasz jadłospis.

Jak podkreśla dyrektor Wasiela, ARR od wielu lat współpracuje z placówkami oświatowymi, a zajęcia dla szkół gastronomicznych w formule jaką poznaliśmy dzisiaj w ZSGS, prowadzone są od dwóch lat. Przedstawiciele ARR nie pierwszy raz pojawili się w olsztyńskim „Gastronomiku”.
R E K L A M A
banner
- Formułę wykładów prowadzonych przez lokalnych producentów tradycyjnej żywności połączonych z degustacją produktów Agencja Rynku Rolnego zaproponowała nam po raz pierwszy - mówi Małgorzata Świech-Twarowska, dyrektor ZSGS w Olsztynie. - Ale nie jest pierwsze nasze wspólne działanie. Organizowaliśmy już, na przykład, wykład i warsztat dotyczący wykorzystania dziczyzny w gastronomii. Bardzo zależy nam na promowaniu wśród naszych uczniów lokalnych producentów i wytwarzanej przez nich tradycyjnymi metodami żywności, bo jest ona nie tylko smaczna, ale przede wszystkim zdrowa.

Oprócz wiedzy o wytwarzanej na Warmii i Mazurach żywności, uczniom „Gastronomika” pracownik ARR przekazał też informacje o systemach i znakach jakości przeznaczonych dla produktów żywnościowych.

- Dzisiejsze spotkanie dało naszym uczniom wiedzę o tym, jaką żywność możemy kupić w naszych sklepach, jak ona została wyprodukowana i jaką wartość dla naszego zdrowia ta żywność przedstawia - podsumowuje dyrektor Świech-Twarowska. - Jestem przekonana, że po dzisiejszych wykładach i degustacji nasi uczniowie skierują swoją uwagę na żywność wysokiej jakości, mimo tego, że jej cena jest wyższa od tej wytwarzanej na wielką skalę w dużych zakładach produkcyjnych.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
P L I K   M P 3
G A L E R I A
Komentarze [1]
~Kazik Olsztyniak / 2016-12-08 08:57
To była znakomita okazja, by się więcej dowiedzieć o tajnikach produkcji zdrowej żywności: nabiału z OSM W Olscku, pieczywa w GS Dźwierzuty i wędlin z Flis-Polu z Miłomłyna. Specjalne podziękowania Agencji Rynku Rolnego OT w Olsztynie za patronat, a Pani Małgorzacie Swiech-Twarowskiej, dyrektor olsztyńskiego Gastronomika, za gościnność i udostępnienie szkoły. Byłem, wiele się nowego dowiedziałem, a nawet poznałem wspaniałe smaki zdrowej żywności z Warmii i Mazur. Będę ją promował w całej Polsce!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Wykłady i degustacja tradycyjnej żywności w ZSGS w Olsztynie

»

07-12-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl