Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
B-c | 2017-02-20 13:27 | Rozmiar tekstu: A A A

Morsy opanowały Biskupiec

Olsztyn24
W weekend Biskupiec opanowały morsy | Więcej zdjęć »
Zmiana nazwy ronda, finał Biegowego Grand Prix i Dziki Zachód nad Dadajem – za wszystkimi tymi wydarzeniami stały Biskupieckie Morsy.

W sobotę (18.02) rondo znajdujące się w centrum miasta nieoficjalnie, ale uroczyście, zmieniło nazwę. – Cieszę się, że zrobiliśmy w Biskupcu coś dobrego, a przy okazji tak radosnego – mówił w czasie odsłaniania tabliczki z nazwą „Rondo Biskupieckich Morsów” burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski. Ubrani w charakterystyczne pomarańczowe polary miłośnicy zimnych kąpieli nie kryli radości z faktu „opanowania” ronda. – Nie damy łatwo zmienić koloru w tym miejscu – mówili. Możliwość nadania imienia głównemu skrzyżowaniu w Biskupcu była jednym z fantów do wylicytowania na tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Biskupcu. Morsy zrobiły składkę i „kupiły” rondo na rok za 3900 zł.

W niedzielę (19.02) odbył się IV Dadajowy Bieg Morsa, będący finałowym wyścigiem cyklu II Biegowego Grand Prix Biskupca o Puchar Burmistrza. Poprzednie biegi, na dystansie 5 km, odbyły się 22 października, 19 listopada, 10 grudnia 2016 r. i 21 stycznia 2017 r. Kończący cykl bieg odbył się na dziesięciokilometrowej trasie. Wzięło w nim udział 160 zawodników – kobiet i mężczyzn podzielonych na sześć kategorii wiekowych. Każdy z nich dostał na zakończenie biegu pamiątkowy medal, a na najlepszych czekały puchary.
R E K L A M A
banner
Największą atrakcją niedzieli było jednak wspólne zanurzenie się w lodowatych wodach jeziora Dadaj. Na plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach zgromadziło się kilkuset miłośników zimowych kąpieli. Przyjechali z Białegostoku, Sokółki, Augustowa, Płocka, Warszawy, Olsztyna, Kętrzyna, Bartoszyc, Dobrego Miasta, Dywit, Nidzicy, Szczytna, Pisza, Ełku, Mikołajek, Lidzbarka Warmińskiego, Sorkwit, Mrągowa, Bisztynka i oczywiście Biskupca. W  wodzie znalazło się ponad 400 osób, w tym zachęcony gorącą atmosferą wokalista występującego na Zlocie zespołu Skaner.

Tegoroczny zlot morsów odbył się pod hasłem „Dziki Zachód nad Dadajem”. Nie zabrakło więc Indian i kowbojów, a na plaży rozbito wigwamy. Strzelano z łuku i ujeżdżano byka. Obowiązującą walutą był stylizowany na dolary „Five Mors”. Morsom i ich gościom zaśpiewały zespoły „Jorrgus” i „Skaner”.

Mimo niesprzyjającej morsom pogody wszyscy bawili się świetnie. – W czasie tej imprezy zależy nam przede wszystkim na integracji i na tym, żeby nasza gmina tętniła życiem także poza głównym sezonem turystycznym – mówił Kamil Kozłowski Burmistrz Biskupca.

Z D J Ę C I A
Komentarze [2]
~tokyo / 2017-02-22 08:36
Ach ten sławny Biskupiec, śmiać mi się chce kiedy czytam o tym co się w nim dzieje i jakie to "wielkie" postacie mamy z Biskupca. Może tylko wzrostem????
~wot / 2017-02-20 14:16
Proponuję pozostawić nazwę "Rondo Biskupieckich Morsów" , bo wzrastająca ostatnio liczba "katastrof"...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl