Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-02-22 17:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Uczniowie ZSGS walczyli o tytuł Mistrza Szkolnej Patelni

Olsztyn24
Uczniowie musieli zaprezentować swoje potrawy jury konkursu | Więcej zdjęć »
Po raz 22. uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie rywalizowali dzisiaj (22.02) o możliwość reprezentowania szkoły 30 marca w Mrągowie na Wojewódzkim Konkursie o Tytuł Mistrza Szkolnej Patelni. W zmaganiach w XXII Szkolnym Konkursie o Tytuł Mistrza Szkolnej Patelni wzięło udział 14. uczestników w 2-osobowych grupach.

Tematem tegorocznego konkursu był „Królik i lokalny król ziemniak”. Przebieg i efekty pracy oceniały dwa zespoły fachowców – jury techniczne (absolwenci szkoły Dariusz Struciński - szef kuchni Hotelu Anders w Starych Jabłonkach i Anna Tomaszewska z olsztyńskiej restauracji Krys-Stan) oraz jury degustacyjne (Jolanta Urbanek - wicedyrektor ZSGS i Wioletta Rutkowska - kierownik szkolenia praktycznego ZSGS).

Przygotowane przez uczestników potrawy (każda z grup miała podać jedno danie) oceniano pod względem przygotowania stanowiska pracy, czystości procesu przygotowania potrawy i stanowiska po jego zakończeniu, doboru składników, sprawności w sporządzaniu potrawy, prawidłowości przebiegu procesu technologicznego i stopnia trudności dania, a także ogólnego wrażenia estetycznego potrawy, aranżacji i kreatywności w wyeksponowaniu składników, trafnego ich doboru oraz smakowitości.
R E K L A M A
banner
Zwyciężczyniami konkursu zostały Weronika Skiba i Paulina Salman, II miejsce zajęli Łukasz Domrzalski i Dominik Wojcieszek a III Paweł Kur i Mateusz Przybysz.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Ogłoszenie wyników XXII Szkolnego Konkursu o Tytuł Mistrza Szkolnej Patelni

22-02-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl