Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-02-23 14:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Samorząd województwa inwestuje w społeczeństwo

Olsztyn24
Umowy podpisano w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Ponad 2,6 mln zł mają wartość projekty, których celem jest nauka umiejętności zawodowych oraz zapewnienie profesjonalnego wsparcia osobom doświadczającym trudności na polu społecznym i zawodowym. Dzisiaj (23.02) marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin podpisał umowy na realizację trzech przedsięwzięć.

– Otwieramy ważny cykl działań poświęcony aktywizacji społecznej i zawodowej osób wykluczonych – mówił marszałek Gustaw Marek Brzezin. – W RPO na lata 2014-2020 zarezerwowaliśmy na ten cel 128 mln euro. Serdecznie witamy pierwszych beneficjentów tych pieniędzy.

Na początek pomocą zostaną objęci mieszkańcy gmin: Wydminy, Lubawa, Kalinowo, Prostki i Stare Juchy. Dofinansowanie tych działań z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 wynosi ponad 2,2 mln zł.
R E K L A M A
banner
– Jest to szczęśliwy finał starań o kompleksowy program i szerokie wsparcie dla osób doświadczających życiowych trudności – mówił Adam Roznerski, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubawie.

Programy rozłożone są na kilka etapów i będą trwały trzy lub cztery lata. Z reguły po spotkaniach z doradcami zawodowymi i psychologami następują szkolenia i warsztaty dobrane pod kątem preferencji uczestnika. Udział w programie zakończony jest stażem zawodowym.

- Pragniemy pomóc osobom, które wypadły z rynku pracy, ponownie znaleźć na nim miejsce dla siebie – mówił Krzysztof Anuszkiewicz, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych im. Króla Zygmunta Augusta w Augustowie.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl