Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2017-02-02 16:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Środki z RPO na zabytki w subregionie elbląskim

Olsztyn24
Podpisanie umów w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Muzeum Archeologiczno- Historyczne w Elblągu i parafia pw. Św. Wawrzyńca w Plutach w gminie Pieniężno to kolejni beneficjenci Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Subregion elbląski wzbogacą projekty warte 18 mln zł, z czego blisko 13 mln zł stanowi dofinansowanie.

Marszałek Gustaw Marek Brzezin podpisał dzisiaj (2.02) dwie umowy na realizację projektów związanych z ochroną dziedzictwa kulturowego.

– 131 mln euro przeznaczyliśmy na kulturę i dziedzictwo w RPO WiM 2014-2020, i jesteśmy chyba jedynym regionem, który zabezpieczył środki na tę dziedzinę życia – mówił marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Te pieniądze umożliwiają modernizację instytucji i ratowanie regionalnych zabytków. W tej sferze niełatwo o duże środki niezbędne do wykonywania gruntownych prac remontowych czy unowocześniania placówek. Dlatego ogromne gratulacje należą się beneficjentom, którzy podjęli się trudu uzyskania zewnętrznego źródła finansowania.
R E K L A M A
banner
Maria Kasprzycka, dyrektor Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu, chwaliła współpracę z elbląskimi instytucjami kultury, z samorządem województwa i miasta. Placówkę czeka renowacja obiektów pokrzyżackiej zabudowy Podzamcza Północnego, modernizacja części ekspozycji i utworzenie nowych, a także przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszystko to kosztować będzie 15 mln zł. Dofinansowanie wyniesie 10 mln.

Prace konserwatorskie i restauratorskie kościoła w Plutach, zbudowanego na przełomie XV i XVI wieku, pochłoną ponad 3 mln zł, z dofinansowaniem na poziomie 2,5 mln zł. Remont dachu, prace elewacyjne oraz konserwacja obiektów znajdujących się wewnątrz budynku mają na celu zahamowanie postępu zniszczeń i przywrócenie zabytkowi pierwotnego blasku. Dokumenty z rąk marszałka odebrał proboszcz – ksiądz Jan Puławski.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~sławko kow / 2017-02-03 23:39
Władzom województwa i mieszkańcom życzę dobrej pamięci. http://isakowicz.pl/miron-sycz-syn-banderowca-z-upa-nie-dostal-sie-do-sejmu/
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl